دات نت نیوک
تلفن 02155145702
موبایل 09123168508
چکش و خشاب کوبیت
صفاری

چکش و خشاب کوبیت

در سنگ شکن های ضربه ای و چکشی سنگ ها از دهانه ورودی دستگاه سنگ شکن وارد می شود و روی چکش و خشاب کوبیت چرخان می چرخد و خرد می شود. دستگاه های سنگ شکن چکشی دارای دو محور است که هر محور آن 6 تا چکش کوبیت دارد. چکش های کوبیت به مرور زمان در اثر برخورد با سنگ های مختلف دچار فرسودگی و فرسایش می شوند. از این رو می توان گفت با اینکه خشاب چکش کوبیت جزو قطعات اصلی سنگ شکن ها به شمار می روند. از این رو باید برای افزایش راندمان و کیفیت چکش ها مراقبت و نگهداری از آن ها به در زمان مشخص انجام شود. در ادامه می خواهیم به بررسی دقیق انواع چکش های کوبیت 120 و چکش کوبیت ۲۴۰ و خشاب های چکش کوبیت بپردازیم با ما همراه باشید.


 

چکش-و-خشاب-کوبیت

 

انواع چکش و خشاب کوبیت سنگ شکن

دستگاه های سنگ شکن کوبیت از بهترین دستگاه های خردکننده سنگ معادل هستند که با کمک چکش های خود قادر به شکستن و خرد کردن سنگ در اندازه قابل تنظیم می باشند. جنس چکش های کوبیت سنگ شکن با توجه به شرایط کارخانه معدن و شرایط معدن از چدن نایهارد، فولاد منگنزی یا چکش کوبیت منگنزی مولییدن دار تولید می شوند. چکش کوبیت ۱۰۰ با چکش کوبیت نایهارد 120 از لحاظ وزن و اندازه با یکدیگر تفاوت چندانی ندارند. تفاوت مهم آن ها در تعداد چکش های سنگ شکن به کار رفته در آن هاست.

 

چکش کوبیت ۱۸۰

 

از چکش کوبیت 180 در دستگاه سنگ شکن کوبیت 180 برای شکستن و خرد کردن سنگ معادن استفاده می کنند. چکش کوبیت 180 به عنوان تیغه اصلی دستگاه های سنگ شکن قابلیت تولید 180 تن محصول را در مدت زمان یک ساعت دارند. چکش کوبیت 180 همانند چکش کوبیت 120 از 12 عدد چکش کوبیت تشکیل شده اند که خوراک به محض ورود از دهانه دستگاه توسط چکش های کوبیت خرد و شکسته می شوند. عملیات خرد شده در دستگاه های سنگ شکن به اندازه مورد نظر کارفرما تکرار می شود تا در نهایت از قسمت پایانی دستگاه محصول مورد نیاز خارج گردد. چکش کوبیت 180 را می توان در جنش های مختلف چدن یا فولاد  منگنزی یا مولییدن دار تولید کرد.  

 

چکش کوبیت ۱۲۰

 

چکش کوبیت 120 را برای دستگاه سنگ شکن 120 استفاده می کنند که توانایی تولید 120 تن محصول در مدت زمان یک ساعت دارد. در روتور دستگاه های سنگ شکن، 12 عد چکش کوبیت منگنزی 120 به صورت جفتی در کنار هم قرار گرفته اند. چکش های کوبیت 120 می تواند محصول را به اندازه مورد نظر تنظیم کند. چکش های کوبیت 120  که از چدن نایهارد ویژه تولید می شوند مقاومت بالایی نسبت به سایش، استحکام و سختی بالا سنگ دارند. وزن تقریبی هر دست از چکش های کوبیت 120 حدود 765 کیلوگرم است. چکش های کوبیت با توجه به نیاز و اندازه محصول قابل تنظیم هستند و می توانند خوراک ورودی را به اندازه مورد نظر خرد نمایند. سندان کوبیت 120 که جنس آن چدن نایهارد است برای دستگاه های سنگ شکن 120 کاربرد دارد. وزن تقریبی هر یک از سندان های کوبیت 120 حدود 27 کیلوگرم است.

 

خشاب چکش کوبیت ۱۲۰

 

خشاب چکش کوبیت 120 از قطعات و تجهیزات مهم دستگاه های سنگ شکن کوبیت است که جنس چدنی دارد. در کوبیت های 120 تعداد خشاب ها 12 عدد است و وزن تقریبی هر کدام از آن ها حدود 18 کیلوگرم  می باشد. خشاب ها همراه با چکش های سنگ شکن نقش مهمی در خرد کردن انواع سنگ معدنی دارند.

 

 

خشاب-چکش-کوبیت-۱۲۰

 

خشاب چکش کوبیت ۱۸۰

خشاب چکش کوبیت 180 برای دستگاه های سنگ شکن کوبیت 180 استفاده می شوند. خشاب های چکش دستگاه سنگ شکن 180 نیز جنش چدنی دارد و 12 عدد از آن ها در چکش های کوبیت 180 استفده می شود. وزن تقریبی هر یک از آن ها در دستگاه های سنگ شکن کوبیت 180 چیزی حدود 24 کیلوگرم می باشد. نگهداری و مراقبت از این قطعات همانند چکش های کوبیت باید در زمان مشخص انجام شود تا مشکلی در زمان عملیات خرد و شکستن سنگ ها ایجاد  نشود.
جمع بندی
چکش و خشاب از قطعات و تجهیزات مهم در دستگاه های سنگ شکن کوبیت 180 و 120 هستند که در عملیات خرد کردن و شکستن سنگ ها نقش مهمی را ایفا می کنند. تعداد هر یک از آن ها بسته به نوع دستگاه سنگ شکن کوبیت متفاوت است. مراقبت و نگهداری از آن ها برای افزایش راندمان و کیفیت محصول خروجی بسیار اهمیت دارد. از این رو توصیه می شود که قبل از بروز هر گونه مشکل در مورد تعمیر یا تعویض قطعات اقدامات  لازم انجام شود. شرکت ماکان سنگ شکن فعالیت گسترده ای در زمینه تولید و توزیع قطعات مهم دستگاه های سنگ شکن دارد. این مجموعه با برخروداری از تیم مشاوره ای حرفه ای می تواند شما را در زمینه تعمیر یا تعویض قطعات دستگاه سنگ شکن کمک و راهنمایی کند. چنانچه قصد خرید یا مشاوره در مورد قطعات دستگاه های سنگ شکن دارید می توانید با مشاورین متخصص ماکان سنگ شکن در ارتباط باشید.

 

مطلب قبلی بغل بند سنگ شکن
مطلب بعدی چکش سنگ شکن بهرینگر
48 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه