سندان کوبیت

بار وارده به دستگاه کوبیت در اثر برخورد با چکش که با سرعت بسیار زیاد در حال چرخش است پرتاب شده و در اثر برخورد با سندان می شکند.از سندان کوبیت ، برای برای عملیات هایی مانند شکست سنگ در معادن ، راه سازی و ... استفاده می شود. در سنگ شکن های ضربه ای یا سنگ شکن های چکشی ، عملیات خردایش با ورود سنگ از دهانه سنگ شکن و چرخش بین چکش های سنگ شکن و سندان کوبیت صورت می گیرد. این عمل تا زمانی که سنگ ها کاملا له شوند تکرار می شود و در نهایت ، محصول مورد نظر از دستگاه خارج می شود. بار ورودی به دستگاه کوبیت در اثر برخورد با چکش کوبیت که با سرعت بسیار زیاد در حال چرخیدن می باشد ، پرتاب شده و با برخورد با سندان کوبیت می شکند . جنس سندان کوبیت عمدتا از چدن است .

سندان کوبیت
توضیحات تکمیلی محصول

انواع سندان 

سندان کوبیت بر اساس شکل و جای قرار گیری دارای انواع مختلف دارد . انواع سندان های کوبیت عبارتند از : 

سندان توپر کوبیت

سندان توپر کوبیت به عنوان یکی از حیاتی ترین و مهمترین قطعات استفاده شده در این تجهیزات می باشد. شاید فکر کنید که عملیات اصلی خرد کردن بر عهده چکش ها می باشد ؛ پس در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری را کسب کنید. نقش اصلی در خرد کردن موارد وارد شده را ، سندان های بازی می کنند. زمانی که مواد و سنگ های ورودی ، به چکش ها اصابت کرده و به سرعت به سندان توپر کوبیت برخورد می کنند ؛ موجب ایجاد شکست و خردایش می شود. تعداد سندان های موجود در دستگاه ، به حدود ۲۴ عدد می رسد و هر یک از این قطعات ، وزنی حدود ۲۴ کیلوگرم را دارند. به طور کلی می توان گفت که این قطعات ، مکملی برای چکش های دستگاه کوبیت می باشند و با انجام عمل خردایش ، به روند کار دستگاه کمک می کنند.

سندان توپر چهار سوراخ

سندان تو پر چهارسوراخ دارای وزن 46 کیلوگرمی و 22 عدد آن یک دست آن را تشکیل می دهد می باشد .

سندان توپر دوسوراخ 

وزن این نوع سندان 22 کیلوگرم و یک دست آن شامل 22 عدد می باشد.

سندان دو سوراخ کوبیت

سندان دو سوراخ کوبیت، در جنس ها و کیفیت های مختلفی به بازار عرضه می شود. متریال هایی مانند چدن، فولاد و چدن نایهارد ؛ باعث تولید محصولاتی با کیفیت های بی نظیر می شوند. وزن این مدل از سندان ها، حدود ۲۲ کیلوگرم بوده و هر دست آن ، ۲۲ عدد می باشد. قبل از خریداری این محصول ، بهتر است نحوه استفاده و کارایی آن را به نیاز خود تطابق داده و سپس خریداری را انجام دهید.

سندان سه سوراخ کوبیت 

سندان های استفاده شده در تجهیزات کوبیت ، از انواع مختلفی برخوردار هستند. یکی از پرکاربردترین این وسایل ، سندان سه سوراخ کوبیت می باشد. این مدل از سندان ها ، وزن حدودی ۳۵ کیلوگرم می باشند و تعداد هر دست آن ها ، ۱۶ عدد می باشد. استفاده از این قطعات ، موجب خرد شدگی بیشتر مواد وارد شده به دستگاه شده و می تواند گزینه بسیار مناسبی برای پیشبرد صنعت شما باشد.

سندان دو پیچ کوبیت

مواد وارد شده به کوبیت سنگ شکن ، در اثر اصابت با چکش کوبیت (که با سرعت بالایی در حال چرخش می باشد) ، پرتاب شده و با برخورد با سندان دو پیچ کوبیت ، شروع به شکستن می کند. جنس سندان دو پیچ کوبیت ، معمولا از چدن و چدن نایهارد می باشد. 

سندان سه پیچ توپر

این نوع سندان دارای 34 کیلوگرم وزن دارد و تعداد یک دست آن 16 عدد می باشد

سندان دو پیچ نایهارد

سندان دو پیچ کوبیت ، عمدتا از جنس چدن نایهارد تشکیل شده و با قابلیت تحمل فشار بالا ؛ یکی از مرغوب ترین محصولات در صنعت خرد کردن مواد می باشد. جهت خرید سندان دو پیچ نایهارد ، باید به انواع و اقسام کیفیت های آن توجه کرده و سپس اقدام به خریداری نمایید. با توجه به نیاز خود و متناسب با صنعتی که هدایت می کنید ، باید متریال سندان خود را انتخاب نمایید. 

سندان دو پیج منگنزی

سندان دو پیچ منگنزی ، جز محصولات سنگ شکن ضد سایش می باشند. جنس منگنز به کار رفته در این تجهیزات ، کمک بسیار زیادی را به صنایع مختلف می کند. با استفاده از سندان دو پیچ منگنزی می‌ توانید سنگ ها و دیگر مواد وارد شده به دستگاه را با کمک چکش کوبیت خرد کرده و محصول نهایی را استخراج کنید.

سندان کشویی کوبیت

وزن این نوع سندان کوبیت در مدل 120حدود 26 کیلوگرم و تعداد آن در یکدست 16 عدد و در مدل 180 با وزن  35 کیلوگرم و تعداد آن در یک دست 22 عدد است .سندان کشویی کوبیت ، نوع دیگری از سندان های استفاده در انواع کوبیت ها می باشد. این محصول ، نقش مکمل و مهمی را در خرد کردن انواع مواد بازی می کند. قطعات سنگی وارد شده به دستگاه ، پس از برخورد به چکش کوبیت ، با سرعت بسیار بالایی به سندان کشویی کوبیت اصابت کرده و خرد می شود. سندان های کشویی کوبیت به دو نوع مختلف تقسیم می شوند ؛
●    سندان کشویی ۱۲۰
●    سندان کشویی ۱۸۰
هریک از محصولات ذکر شده در بالا ، دارای ویژگی های خاص خود می باشند و در شدت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

سندان کشویی ۱۲۰

چکش کوبیت را می توان با توجه به مقیاس های مورد نیاز ، استفاده کرد. به عنوان مثال سنگ شکن کوبیت ۱۲۰ ، توانایی تولید ۱۲۰ تن محصول را در یک ساعت دارد. البته بسته به میزان مواد ورودی و همچنین محصول خروجی در ابعاد مختلف قابل تنظیم می باشد. وزن این مدل از سندان ها ، تقریبا ۲۶ کیلوگرم بوده و تعداد آن در هر دست ، ۱۵ عدد می باشد. ویژگی های ذکر شده ، مربوط به کوبیت های ۱۲۰ می باشد و تفاوت های عمده ای با کوبیت ۱۸۰ دارد. سندان کشویی ۱۲۰ ، در اکثر خطوط خردایش شرکت می کند و با انجام نقش خود به بهترین نحو ، می تواند گزینه مناسبی برای صنعت شما باشد. 

سندان کشویی ۱۸۰

سندان کشویی ۱۸۰ ، کاربردهای بالایی در صنعت داشته و برای خرد کردن موادی با شدت بالا ، استفاده می شوند. وزن سندان به کار رفته در تجهیزات کوبیت ، حدود ۳۵ کیلوگرم می باشد و تعداد آن در هر دست ، ۲۲ عدد می باشد. لازم به ذکر است که قطعات چدنی سنگ خرد کن ، یکی از باکیفیت ترین محصولاتی است که می توانید در صنعت به کار ببرید. 

 

مطالب کاربردی : 


 

دستگاه سنگ شکن چکش HS10 منگنزی بغل بند مثلثی نافی دار
  گیربکس صنعتی بغل بند ۲۰×۲۵ نافی دار گیربکس کتابی
خرید سنگ شکن غلطک نوار نقاله سنگ شکن فکی
رولیک خرید قطعات سنگ شکن بغل بند ۲۵×۲۵ نافی دار
سلاکس فروآلیاژها خاک کوره
مواد ریخته گری چسب سیلیکات ماسه ریخته گری