دات نت نیوک
تلفن 02155145702
موبایل 09123168508
شانه فک
صفاری
/ دسته ها: محصولات, شانه فک

شانه فک

جهت تولید خاک، سیمان و ماسه یک قلوه سنگ باید طی چند مرحله از چندین دستگاه سنگ شکن عبور کند، تا مصالح مورد نظر ما تولید شود. از این رو بهتر است، با تک تک دستگاه های سنگ شکن و قطعات اصلی آن آشنا شویم. ابتدا باید بدانیم، که شکستن سنگ ها، طی سه مرحله توسط سه دستگاه سنگ شکن انجام می شود. از این رو پس از استخراج قلوه سنگ ها، آن ها را وارد دستگاه سنگ شکن اولیه می کنند، تا قلوه سنگ به قطعات کوچکتری تقسیم شود. در مرحله اول برای قطعه قطعه کردن سنگ ها آن ها را درون سنگ شکن های فکی و سنگ شکن ژیراتوری قرار می دهند. از مزایای مهم سنگ شکن های فکی می توان به خردایش سنگ های معدنی و تبدیل آن ها به ذرات ریز شن و ماسه اشاره کرد. از دیگر ویژگی های ظاهری سنگ شکن فکی می توان به، داشتن دو صفحه فکی مانند اشاره کرد. این صفحات فکی مانند، مشابه فک حیوانات است، که برای وارد کردن قلوه سنگ ها به داخل خود، باز و بسته می شود. در این نوع سنگ شکن ها، از دو شانه فک استفاده شده است. این شانه ها، به صورت شانه فک ثابت و شانه فک متحرک درون دستگاه های سنگ شکن فکی قابل استفاده است. استفاده از فک بند، جهت سفت کردن شانه های فک در دستگاه های سنگ شکن بسیار ضروری است. چراکه فک بندها، سبب استقرار درست و دقیق شانه های فک در جایگاه خود می شوند.

 

شانه-فک

 

عملکرد شانه فک ثابت و متحرک در دستگاه های سنگ شکن فکی به چه صورت است؟

در دستگاه های سنگ شکن فکی، شانه های فک ثابت و متحرک، باید سنگ ها را بین شانه ثابت و متحرک قرار دهند، و پس از حرکت دادن آن ها ، در دستگاه های سنگ شکن فکی، سنگ ها را قطعه قطعه کنند. از این رو شانه فک ثابت، در جای خود ساکن و بدون حرکت بوده، و شانه فک متحرک می تواند قطعه سنگ را روی شانه فک ثابت، بسابد و خرد کند. به بیان ساده تر شانه های فکی ثابت و متحرک با خرد کردن سنگ ها، و کوچک کردن قطعات آن، سنگ ها را برای رفت به مرحله بعد که چکش های فکی ثابت و چکش فکی متحرک است، آماده می کنند، تا سنگ ها در آن مرحله خرد شوند. شانه فک منگنزی ، شانه فک منگنزی مولیبدن دار ویژه و شانه فک ۸۰×۵۵ از انواع پر کاربرد و پر طرفدار در بین شانه های فک شناخته شده است. شانه های فک باید از جنس فولاد ساخته شوند، چراکه فولاد تنها آلیاژ اهن است، که از مقاومت و استحگام بالایی برخوردار است. از این رو بهتر است، قبل از خرید این نوع شانه ها، حتما از فولادی بودن آن اطمینان حاصل فرمایید. چراکه این قطعه به دلیل این که باید سنگ ها را به قطعات کوچکتری تقسیم کند، باید از مقاومت بالایی در برخورد با سنگ های سنگین وزن داشته باشد.  فاصله بین شانه فک ها، می تواند در اندازه سنگ های تولید شده تاثیر گذار باشد.

 

دستگاه-سنگ-شکن-فکی-و-قطعات-تشکیل-دهنده-آن

 

ویژگی منحصر به فرد شانه فک منگنزی مولیبدن دار ویژه

شانه های فک به دلیل این که به دلیلی سایش روی یکدیگر، سنگ ها را خرد می کنند. بهتر است، به گونه ای ساخته شوند، که در برابر سایش  مقاوم باشند. چراکه اگر این نوع شانه ها، به هر دلیلی از جنس های نامرغوب و بی کیفیت ساخته بشوند، ممکن است، که پس از مدتی دچار ترک و فرسودگی بشوند. بنابراین شانه فک های مولیبدن دار، به دلیل وجود خطوط و تراشه های زیاد می تواند، در برابر سایش و خوردگی مقاوم باشد و سنگ ها را به قطعات ریزتری تبدیل کند. از این نوع شانه های فک به صورت متحرک استفاده می شود، چراکه حرکت کردن این نوع شانه ها سبب ریز شدن و خرد شدن سنگ ها می شود.
جمع بندی
دستگاه های سنگ شکن در انواع مختلفی و با کاربردهای گوناگونی تولید شده اند. از این رو می توانید، با استفاده از هریک از این دستگاه ها، سنگ های خود را به میزان دلخواه خود، برش بزنید و کوچک کنید. در دستگاه های سنگ شکن فکی، استفاده از شانه های فکی از ضرورت های این دستگاه به شمار می رود. شانه های فکی چه به صورت ثابت و چه به صورت متحرک، باید قابلیت این را داشته باشند، که سنگ های سنگین وزن را به قطعات کوچکی تبدیل کنند، از این رو شانه های فک را از جنس فولاد می سازند، تا در برابر سایش، ضربه و فشار دچار استهلاک نشود. از این رو شما می توانید در صورت نیاز پیدا کردن به انواع شانه های فک، با مشاهده سایت makansangshekan.net و تماس با شماره تلفن 02155145702 از خدمات مشاوره ای و خدمات پس از فروش کارخانه بزرگ ماکان سنگ شکن، قبل از خرید شانه فک برای دستگاه شکن خود استفاده کنید.  

 

 

مطلب قبلی توری سرند
مطلب بعدی یاتاقان سنگ شکن
52 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه