بوش کوبیت

شفت کوبیت از مجموعه روتور می باشد و مجموعه روتور قلب کوبیت می باشد و حفاظت و نگهداری از روتور بسیار مهم است. برای حفاظت قسمت های آسیب پذیر شفت کوبیت، در طراحی کوبیت قطعاتی درنظر گرفته شده است. بوش پشت فولی یاتاقان کوبیت پوششی حفاظتی برای شفت کوبیت در حد فاصل فولی تا یاتاقان کوبیت می باشد. در تجهیزات تولید شن و ماسه، بوش یکی از قطعاتی است که در معرض سایش و خوردگی قرار می گیرد. بوش ها فضای مابین یاتاقان و بدنه، همچنین فضای بین یاتاقان و فولی را پر می کنند؛ به طور کلی هرجایی که شفت بدون محافظ دربرابر سایش سنگ قرار بگیرد، از بوش جهت محافظت از شفت استفاده می گردد. 

  1. بوش پشت فولی کوبیت
  2. بوش کونیک فولی کوبیت 
  3. بوش پشت فولی یاتاقان کوبیت
بوش کوبیت
توضیحات تکمیلی محصول

بوش پشت فولی یاتاقان کوبیت

بوش کوبیت به عنوان محافظ شفت اصلی کوبیت عمل می ‌کند. بوش ‌های کوبیت دارای مدل های متنوعی هستند که هر کدام از آنها کاربرد مختص به خود را دارند. جنس این قطعات از فولاد آلیاژی است و طول عمر بالایی خواهند داشت. بوش ‌ها فضای خالی بین یاتاقان و بدنه و یاتاقان و فولی را پر می ‌کنند و در هر دو قسمت وظیفه محافظت از شفت را بر عهده دارند. از انواع بوش های کوبیت می توان به بوش پشت فولی، بوش پشت یاتاقان و بوش کونیک فولی اشاره کرد. همچنین داخل ماسه ساز یا هیدروکن نیز از یک بوش جهت محافظت از شفت در برابر خوردگی حاصل از سایش سنگ استفاده می گردد. در ماسه ساز و هیدروکن، این بوش به نام غلاف شفت شناخته می شود.

بوش پشت فولی یاتاقان کوبیت 120

همانطور که بیان کردیم سنگ شکن کوبیت از جمله مهم ‌ترین تجهیزات در مراحل فرآوری مواد معدنی است که معمولا بعد از سنگ شکن فکی از آن استفاده می ‌کنند. سنگ شکن کوبیت به وسیله چکش‌ ها و ضرباتی که به سنگ وارد می ‌کند، آن‌ را به قطعات کوچک ‌تر تبدیل کرده و سپس از محفظه خروجی به سمت بیرون هدایت می‌ کند. در طراحی کوبیت قطعاتی در نظر گرفته شده است. بوش پشت فولی یاتاقان کوبیت 120 پوششی حفاظتی برای شفت کوبیت در حد فاصل فولی تا یاتاقان کوبیت می باشد.

قیمت بوش پشت فولی یاتاقان کوبیت

برای اینکه از قیمت بوش پشت فولی یاتاقان کوبیت مطلع گردید باید به برخی سایت های مربوطه مراجعه کرده و با تماس از کارشناسان آن، نسبت به اطلاع یافتن از قیمت آن تماس حاصل فرمایید. با توجه به مواد گوناگونی که در ساخت این نوع قطعات به کار گرفته می شود باید منتظر یافتن قیمت های متنوع از آنها باشید. غالبا این نوع بوش ها را از جنس ck45 می سازند که مقاومت بالایی در برابر سایش و ضربه دارد. در این مقاله در مورد بوش پشت فولی یاتاقان کوبیت مطالبی را بیان نمودیم. اشاره کردیم که از این بوش ها چه استفاده ای می شود و به نوع بوش پشت فولی یاتاقان کوبیت 120 اشاره نموده و بیان کردیم که برای یافتن قیمت آن باید به کارشناسان مربوطه مراجعه کرده و قیمت دقیق را از آنها جویا شوید. همچنین در مورد جنس این نوع بوش ها نیز صحبت کردیم. 

بوش پشت فولی کوبیت

بوش پشت فولی کوبیت یک نوع تخصصی از ابزار بوش کوبیت است. قابلیت‌های بافت‌سازی چکش کوبیت را با عملکرد فولر ترکیب می‌کند. فولر یک ابزار گرد چکش مانند است که در آهنگری و فلزکاری برای ایجاد شیارها یا فرورفتگی در فلز استفاده می شود.بوش پشت فولی کوبیت با یک سطح گرد یا محدب در پشت سر ابزار طراحی شده است که به عنوان یک پر کننده عمل می کند. این به ابزار اجازه می دهد تا سطوح بافت دار و شیارها را به طور همزمان ایجاد کند. بوش پشت فولی کوبیت به ویژه در کاربردهای فلزکاری که ترکیبی از بافت و شکل دهی مورد نظر است مفید است.

بوش کونیک فولی کوبیت 

بوش کونیک فولی کوبیت به ابزار چکش کوبیت اشاره دارد که شکل مخروطی دارد و دارای یک پرکننده است. شکل مخروطی نشان می دهد که سر ابزار تا یک نقطه مخروطی می شود و شبیه یک مخروط است. این طراحی باعث تطبیق پذیری و دقت بیشتر در ایجاد بافت ها و اشکال مختلف بر روی سطح می شود.بوش کونیک فولی کوبیت با ترکیب قابلیت‌های بافت‌دهی یک بوش کوبیت با توانایی‌های شیاردار یک فولر، ابزار جامعی برای کاربردهای مختلف فراهم می‌کند. معمولاً در صنایع سنگ و فلزکاری استفاده می شود، جایی که بافت، شکل دهی و شیارکاری دقیق مورد نیاز است.

به طور کلی، بوش کوبیت، بوش پشت فولی کوبیت ، و بوش کونیک فولی کوبیت ، ابزارهای تخصصی هستند که در سنگ تراشی، سنگ کاری و فلزکاری مورد استفاده قرار می گیرند. آنها بسته به طراحی ابزار خاص، قابلیت های منحصر به فردی را برای ایجاد سطوح بافت دار، زبر، و همچنین شیارها و فرورفتگی ها ارائه می دهند. این ابزارها به دلیل توانایی آنها در بهبود زیبایی شناسی، بهبود مقاومت در برابر لغزش و ایجاد چسبندگی بهتر برای پوشش ها یا درزگیرها ارزشمند هستند.