دات نت نیوک
تلفن 02155145702
موبایل 09123168508
بوش برنجی
صفاری
/ دسته ها: بوش برنجی

بوش برنجی

این روزها در دنیای اتصالات، استفاده از استوانه های توخالی برای متصل کردن سایر قطعات بیشتر از همیشه به چشم می خورد. از این رو در بسیاری از موارد که دو قطعه نمی توانند با هم همپوشانی داشته باشند، از قطعه ای به نام بوش برای اتصال دادن آن دو قطعه استفاده می کنند. در صنایع اتصالات استفاده از این قطعه، به عنوان انقلابی برای کاهش سایر قطعات و اتصالات به کار برده می شد. از این رو با توجه به نیاز شما، در هر فضاهایی باید بوش های مختلفی ساخته شود. به طور مثال برای فضاهای مرطوب از بوش های پلاستیکی استفاده می کنند. ولی استفاده از بوش های برنجی نیز، می تواند در برخی از فضاها، مورد استفاده قرار بگیرد. بوش های برنجی، به دلیل این که از آلیاژ برنجی ساخته شده است، از مقاومت بالاتری نسبت به سازه های آهنی برخوردار است. به طور کلی در صنایع اتصالات تمامی آلیاژهای آهن از مقاومت بسیار بالایی نسبت به سایر قطعات برخوردار است.
 

بوش-برنجی

 

بوش برنجی چیست و چه کاربردی دارد؟

به طور کلی بوش ها، به استوانه های توخالی گفته می شود که، در درون حفره های موجود در بدنه سیلندر جایگذاری شده است. از این رو بوش ها می توانند به گونه ای طراحی شوند که، بر اثر انبساط نا متوازن دچار تغییر شکل نشود. به طور کلی بوش ها به دسته مهم تقسیم بندی می شوند، که برخی از آن ها یکپارچه هستند، و برخی دیگر از هم جدا هستند. به بیان ساده تر بوش ها، عایق های ارتعاشی هستند که، نوعی مرز بین اجزا و قطعات خودرو ایجاد می کنند. وجود این قطعه در ماشین سبب شده که، در هنگام سفر کردن ارتعاش های داخل خودرو برای شما و اعضای خانوادتان آزار دهنده نباشد.

 

بوش های که به صورت یکپارچه هستند، چه ویژگی هایی دارند؟

 

بوش هایی که با بدنه سیلندر به صورت یکپارچه است، به صورت همزمان عمل ریخته گری در آن ها انجام می شود. در این حالت جنس بوش ها، باید با بدنه سیلندرها هماهنگ باشد. به طور مثال، در بوش هایی که به صورت یکپارچه ساخته می شوند، اگر جنس بوش ها به طور مثال از جنس برنج باشد، جنس سیلندرها نیز از برنج ساخته می شود.

 

بوش هایی که از بدنه سیلندر جدا هستند، به چند دسته تقسیم می شوند؟

 

به طور کلی برخی از بوش ها، از سیلندر ها جدا هستند، که به دسته مهم تقسیم می شوند، که ما قصد داریم تا در این بخش به توضیح آن ها بپردازیم.
•    بوش تر
•    بوش خشک

در برخی از خودروها، سیستم خنک کننده هوای آن در ارتباط با آب است. از این رو اگر بوش ها در ارتباط با آب باشد، به آن بوش تر می گویند. ولی اگر بوش ها خشک و بدون ارتباط با آب باشند، به آن ها بوش خشک می گویند.

 

انواع بوش های خودرو

 

به طور کلی در بازار بوش های مختلفی برای عرضه به مشتریان وجود دارد. در این میان عواملی زیادی می تواند بر روی انواع بوش ها تاثیر گذار باشد. جنس بوش ها، نوع اتصال آن با سیلندرها، نوع اتصالات نوار مهار کننده و نوع بوش های کنترل کننده از جمله عواملی است که می تواند بر روی انواع بوشن ها اثر بگذارد. به طور کلی بوشن ها از جنس می توانند به چند دسته بوش برنجی، بوش چدنی، بوش پلی اورتان و بوش پلاستیکی اشاره کرد.

 

 

انواع-بوش-ها

 

وظایف بوش ها، در انواع خودروها

بوش به دلیل این که باید از انتقال ارتعاش به داخل اتاق ماشین جلوگیری کند، باید به عنوان یک قطعه محکم و مقاوم در برابر انواع ضربه ها وفشارها معرفی شود. از این رو بوش ها، وظیفه دارند، که در صورت برخورد با مانعی که سبب ارتعاش در ماشین می شود، آن نیرو را خنثی کند. بنابراین استفاده از این قطعه در مکان هایی مثل سرعت گیرها، می تواند حیاتی باشد. به عبارت دیگر اگر بوش ها، به خوبی عمل نکنند، یا از جنس خوبی برخوردار نباشند، سبب می شود که پس از مدتی سایر قطعات ماشین نیز، دچار استهلاک و خرابی بشود. از این رو بهتر است، در صورت خراب شدن این قطعه سریعا آن را تعویض کنید، تا کمک های ماشین دچار آسیب نشود.

 

استفاده از بوش های برنجی در سایر صنایع

 

از انواع بوش ها، در سایر صنایع نیز می توان استفاده کرد. در این میان بوش های برنجی یکی از انواع پرکاربرد و پر طرفدار در صنایع مختلف معرفی شده است. از این رو شما می توانید برای جلوگیری از تخریب برخی از قطعات در دستگاه های کارخانه ها، از انواع بوش های پلاستیکی، پلی اورتان و برنجی برای جلوگیری از نیروهای اضافی بر روی دستگاه های خود استفاده کنید.
جمع بندی
به طور کلی بوش ها، وظایف زیادی را بر عهده دارند، از این رو در دستگاه های صنعتی و خودروها، برای جلوگیری از ارتعاش اتاق ماشین و انتقال نیروها به سایر قطعات، از قطعه مهمی به نام بوش ها استفاده می کنند. در این میان بوش ها، می توانند به صورت جداگانه و یکپارچه تولید شوند، که در این میان بوش ها یکپارچه در خودروها، به صورت کاملا یکسان با سیلندرهای داخل خودرو ساخته می شود. بوش های برنجی یکی دیگر از مهم ترین نوع بوش هایی است، که در انواع خودروها و دستگاه های صنعتی به کار می رود. به عبارت دیگر آلیاژ برنج، یکی از محکم ترین و مقاوم ترین آلیاژی است، که در مقایسه با آهن از استقامت و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. از این رو اگر به فکر مقاومت و استحگام بالا در قطعات هستید، بهتر است از بوش برنجی بجای سایر بوش های موجود در بازار استفاده کنید.

 

مطلب قبلی بوش اکسنتریک
مطلب بعدی بوش کنگره ای
48 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه