کانکیو

 

کانکیو هیدروکن یک قطعه از سنگ شکن هیدروکن است که در قسمت پایینی دستگاه قرار دارد و وظیفه خردایش سنگ ها را بر عهده دارد. کانکیو هیدروکن معمولاً از جنس فولاد منگنزی یا فولاد منگنزی مولیبدن دار ساخته می شود. این جنس ها دارای مقاومت بالایی در برابر سایش و خوردگی هستند.

کانکیو در هیدروکن قطعه ای مخروطی شکل است که در واقع وظیفه چکش در دستگاه های سنگ شکن را بر عهده دارد و قطعه مصرفی دستگاه هیدروکن محسوب می شود و در تماس مستقیم با بار ورودی دستگاه است در نتیجه بیشترین قسمت که در معرض سایش قرار میگیرد کانکیو هیدروکن می باشد در نتیجه جنس و کیفیت آن بسیار مهم بوده و باید مورد توجه قرار بگیرد . کانکیو درون تاپشل قرار میگیرد و بار ورودی تحت فشار بین دو قطعه یعنی کانکیو و منتل خورد می شود .

جنس کانکیو هیدروکن 

جنس کانکیو به دلیل قرار گرفتن در معرض سایش شدید عمدتا فولاد منگنزی می باشد که در سه آنالیز مختلف برای کاربری های مختلف تولید می شود . نوع اول آن جنس فولاد منگنزی می باشد که با بهترین آنالیز و بالاترین کیفیت با بروزترین دستگاه های روز دنیا تولید می شود که این جنس مناسب برای معادنی است که در آن سختی سنگ ها بالا نبوده و مقدار سلیس پایین می باشد . نوع دوم کانکیو مولیبدن دار می باشد در این آنالیز به منظور کاهش هرچه بیشتر سایش کانکیو ،  به مقدار ۰.۳ تا ۰.۵ درصد به آنالیز آن مولیبدن اضافه شده که این امر باعث بالارفتن مقدار سختی کانکیو می شود و در نتیجه مقدار سایش کاهش پیدا می کند. نوع سوم کانکیو منگنزی مولیبدن دار ویژه می باشد این آنالیز با تغییراتی در آنالیز نوع دوم تولید شده که با رساندن مقدار مولیبدن به ۰.۵ تا ۰.۷ درصد و به حداقل رساندن مقدار سایش مانع از ترد شدن قطعه شده و کارایی آن را به حداکثر خود رسانده و کیفیت آن در بالاترین حد قرار دارد به همین دلیل این نوع کانکیو مناسب برای معادن با سنگ های با سلیس بالا و همچنین معادن سنگ آهن بوده و هزینه نگهداری دستگاه سنگ شکن هیدروکن را در پایین ترین سطح ممکن قرار می دهد. 

وظیفه کانکیو

معادن سنگ که محصول نهایی آن موجب تولید مصالح ساختمانی می باشد در انواع متفاوتی سنگ های معادن را جهت استفاده در ساختمان سازی تولید می کنند. کانکیو در تولید این سنگ ها نقش به سزایی دارد  در همه معادن اغلب از سنگ شکن مخروطی می توان استفاده کرد. کانکیو، مخروطی شکل بوده و وزنی بیش از ۴۵۰ کیلوگرم دارد. وزن کانکیو در مقابل منتل ۵۰ کیلوگرم بیشتر می باشد و محل قرار گیری آن درون تاپشل است. به این شکل کانکیو به صورت فشرده و سختی جنس و سنگینی وزن خود شروع به خرد کردن سنگ ها می کند. وظیفه اصلی کانکیو ساخت انواع مصالح ساختمانی، سنگ و ماسه می باشد. کانکیو منتل به عنوان اصلی ترین و مهم ترین قطعات سنگ شکن هیدروکن به شمار می رود که با توجه به نوع مصرف، نوع سنگ خروجی از دستگاه و دیگر موارد تعویض می شود.

کانکیو
توضیحات تکمیلی محصول

کانکیو هیدروکن به صورت مخروطی است و در انتهای آن یک سوراخ وجود دارد که به عنوان دهانه خروجی سنگ شکن عمل می کند. سنگ ها از طریق این سوراخ از سنگ شکن خارج می شوند.

کانکیو هیدروکن یکی از قطعات پرکاربرد و مهم سنگ شکن هیدروکن است و به طور مداوم در معرض سایش و خوردگی قرار دارد. بنابراین، لازم است که به طور منظم از نظر سایش و خوردگی بررسی شود و در صورت نیاز تعویض شود.

در اینجا برخی از عواملی که بر طول عمر کانکیو هیدروکن تأثیر می گذارند، آورده شده است:

  • جنس کانکیو هیدروکن: جنس کانکیو هیدروکن باید با توجه به نوع و سختی سنگ های ورودی انتخاب شود.
  • فاصله بین کانکیو هیدروکن و منتل هیدروکن: فاصله بین کانکیو هیدروکن و منتل هیدروکن باید به طور منظم تنظیم شود تا از خردایش بیش از حد سنگ ها جلوگیری شود.
  • نحوه استفاده از سنگ شکن: نحوه استفاده از سنگ شکن نیز بر طول عمر کانکیو هیدروکن تأثیر می گذارد. برای مثال، پر کردن بیش از حد سنگ شکن یا استفاده از سنگ های بیش از حد سخت، باعث سایش سریع کانکیو هیدروکن می شود.

با رعایت نکات بالا می توان از سایش و خوردگی کانکیو هیدروکن جلوگیری کرد و طول عمر آن را افزایش داد.

در اینجا برخی از علائم سایش کانکیو هیدروکن آورده شده است:

  • افزایش اندازه سنگ های خروجی از سنگ شکن
  • کاهش مصرف انرژی سنگ شکن
  • کاهش صدای سنگ شکن
  • مشاهده بریدگی ها و ترک ها در سطح کانکیو هیدروکن

در صورت مشاهده هر یک از این علائم، باید کانکیو هیدروکن به طور دقیق بررسی شود تا در صورت نیاز تعویض شود.

تفاوت کانکیو و منتل

منتل و کانکیو دو قطعه اصلی سنگ شکن هیدروکن هستند که وظیفه خردایش سنگ ها را بر عهده دارند. تفاوت اصلی این دو قطعه در شکل و محل قرارگیری آنها است.

منتل در قسمت بالایی سنگ شکن قرار دارد و کانکیو در قسمت پایینی سنگ شکن قرار دارد. منتل به عنوان دهانه ورودی سنگ شکن عمل می کند و کانکیو به عنوان دهانه خروجی سنگ شکن عمل می کند.

منتل و کانکیو معمولاً از جنس فولاد منگنزی یا فولاد منگنزی مولیبدن دار ساخته می شوند. این جنس ها دارای مقاومت بالایی در برابر سایش و خوردگی هستند.

منتل و کانکیو باید به طور منظم از نظر سایش و خوردگی بررسی شوند و در صورت نیاز تعویض شوند. سایش و خوردگی این قطعات باعث کاهش عملکرد سنگ شکن و افزایش هزینه های تعمیر و نگهداری می شود.

انواع کانکیو هیدروکن 

کانکیو هیدروکن بر اساس سایز و اندازه دارای انواع مختلفی است. که مصرف کننده بر اساس سایز محصول مورد نیاز مدل مورد نیاز خود را انتخاب می کند. کانکیو ها همچون سایر قطعات دارای انواع مختلفی می باشند که می توان آن ها را در کانکیو 4  شاخک تا 8 شاخک تقسیم نمود. با توجه به تعداد شاخک ها وزن تقریبی هر کدام در نظر گرفته می شود. اغلب وزنی تقریبی 460کیلوگرم تا 585 کیلوگرم را در بر می گیرند. به طور معمول هیدروکن از جنس فولاد منگنزی و فولاد منگنزی مولیبدن دار تولید می شوند.چنانچه که هیدروکن به عنوان سنگ شکن اولیه و قلوه شکن بهره برداری گردد، می بایست سایز تاپشل آن را نیز تغییر داد. در سنگ شکن هیدروکن از دو نوع منتل ۲ و منتل ۴ مصرف می گردد که منتل ۲ همراه کانکیو ۲  یا کانکیو ۴ بر روی هیدروکن بسته می شود، در این صورت سنگ شکن به عنوان ماسه ساز کاربرد دارد. در هر دو صورت بالا از تاپشل ۴ بهره برداری می گردد. ولی در صورتی که  بخواهیم از سنگ شکن هیدروکن به عنوان درشت شکن استفاده نماییم می بایست منتل ۴ را همراه کانکیو ۴، کانکیو ۵، کانکیو ۵/۶، کانکیو ۷ یا کانکیو ۸ استفاده نماییم.

انواع مدل های کانکیو عبارتند از : کانکیو 2 ، کانکیو 4 ، کانکیو 5 ، کانکیو 5.5 ، کانکیو 6.5 ، کانکیو 7 و کانکیو 8 . کانکیو به شکل مخروطی است .با تغییر سایز کانکیو و منتل ، سایز بار خروجی هیدروکن تغییر می کند.

این قطعه از اجزای تشکیل دهنده سنگ شکن هیدروکن بوده و با سنگ هایی که وارد سنگ شکن می شوند، برخورد زیادی دارند. قطعه کانکیو درون تاپشل و باتمشل سنگ شکن هیدروکن قرار گرفته است. این قطعه از جنس فولاد منگنز و همینطور فولاد منگنزی مولیبدن دار تولید و روانه بازارهای مصرفی می شود. کانکیو به شکل مخروطی است و با توجه به جنس فولادی آن مقاومت بسیار بالایی در برابر سایش از خود نشان می دهد. کانکیو هیدروکن انواع مختلفی مثل کانکیو 2 هیدروکن، کانکیو 4 هیدروکن، کانکیو 36-3 هیدروکن، کانکیو 7 هیدروکن و کانکو 8 هیدروکن است که اکثر آن ها با عدد مشخص می شوند. در این مطلب شما را با قطعه کانکیو و دیگر مسائل مرتبط با آن آشنا می کنی

کانکیو ۴

کانکیو 4 به نوع خاصی از کانکیو اشاره دارد که در تجهیزات یا ماشین آلات خاصی استفاده می شود، به ویژه در صنایعی مانند معدن، ساخت و ساز و پردازش سنگدانه. کانکیو جزء ضروری سنگ شکن ها، به ویژه سنگ شکن های مخروطی است که نقش مهمی در فرآیند خرد کردن ایفا می کند.کانکیو 4 با انحنای و شکل خاصی طراحی شده است تا یک محفظه خرد کن در سنگ شکن مخروطی ایجاد کند. معمولاً از مواد بادوام مانند فولاد منگنز ساخته می شود تا در برابر نیروهای زیاد و ماهیت سایشی مواد خرد شده مقاومت کند. کانکیو 4 در قسمت بالایی محفظه خرد کردن سنگ شکن قرار گرفته است و در ارتباط با منتل عمل می کند تا عملیات خرد کردن را تسهیل کند.

در حین کار، کانکیو 4 و منتل شکافی را تشکیل می‌دهند که به عنوان حالت بسته شناخته می‌شود، جایی که موادی که قرار است خرد شود تغذیه می‌شود. انحنای کانکیو و شکل آن به هدایت و کنترل جریان مواد کمک می کند تا در اثر حرکت چرخشی منتل خرد شود. سپس مواد خرد شده از طریق دهانه تخلیه در پایین سنگ شکن از محفظه خرد کن خارج می شود.طراحی و ابعاد خاص کانکیو 4 بسته به مدل سنگ شکن و نیازهای خرد کن مورد نظر می تواند متفاوت باشد. سنگ شکن های مختلف ممکن است پروفایل ها و پیکربندی های کانکیو متفاوتی برای بهینه سازی فرآیند خرد کردن برای انواع خاصی از مواد یا اندازه های محصول مورد نظر داشته باشند.

کانکیو ۵

کانکیو 5 به نوع خاصی از کانکیو اشاره دارد که در صنایع مختلف، به ویژه در کاربردهای خرد کردن و پردازش سنگدانه استفاده می شود. کانکیو جزء حیاتی سنگ شکن های مخروطی است که نقش حیاتی در فرآیند خرد کردن دارد. کانکیو 5 با انحنا و شکل خاصی طراحی شده است تا یک محفظه خرد کن در سنگ شکن مخروطی ایجاد کند. معمولاً از مواد باکیفیت مانند فولاد منگنز یا سایر آلیاژهای مقاوم در برابر سایش ساخته می شود تا در برابر ضربه و نیروهای سایشی بالا که در طول عملیات خرد کردن ایجاد می شود مقاومت کند.

کانکیو 5 که در قسمت بالایی محفظه خرد کردن قرار دارد، در ارتباط با منتل برای تسهیل فرآیند خرد کردن کار می کند. آنها با هم شکافی را تشکیل می دهند که به نام تنظیم سمت بسته شناخته می شود، جایی که موادی که قرار است خرد شود به سنگ شکن وارد می شود. همانطور که سنگ شکن مخروطی کار می کند، کانکیو 5 و منتل با فشرده کردن و فشردن مواد روی سطح منتل، یک عمل خرد شدن ایجاد می کنند. انحنای خاص و شکل کانکیو به کنترل جریان مواد و اطمینان از خرد شدن کارآمد کمک می کند.

کانکیو 5 برای مقاومت در برابر سایش و پارگی مداوم مرتبط با فرآیند خرد کردن طراحی شده است. با این حال، با گذشت زمان، کانکیو ممکن است به دلیل ضربه و ساییدگی مداوم دچار سایش شود. بازرسی و نگهداری منظم برای نظارت بر وضعیت سایش کانکیو و تعویض آن در صورت نیاز ضروری است. این به حفظ راندمان سنگ شکن کمک می کند و عملکرد بهینه را تضمین می کند.

کانکیو ۸

کانکیو 8 نوع خاصی از سطوح کانکیو است که در سنگ شکن های مخروطی به ویژه در صنایع معدن و سنگدانه استفاده می شود. سنگ شکن های مخروطی برای شکستن و خرد کردن مواد مختلف با فشرده کردن آنها بین یک منتل (همچنین به عنوان کانکیو) و یک سطح کانکیو طراحی شده اند.کانکیو 8 به طراحی یا پیکربندی خاصی از سطح کانکیو اشاره دارد که در سنگ شکن های مخروطی استفاده می شود. معمولاً از مواد بادوام مانند فولاد یا آلیاژ ساخته می‌شود تا در برابر نیروهای خردکننده زیاد درگیر در فرآیند خرد کردن مقاومت کند. کانکیو 8 به شکلی است که با کانتور منتل مطابقت دارد و یک محفظه خرد کن ایجاد می کند که امکان خرد کردن کارآمد مواد خوراک را فراهم می کند.

کانکیو 8 در داخل سنگ شکن مخروطی قرار دارد و منتل را احاطه کرده و یک حفره کاسه ای شکل معکوس تشکیل می دهد. همانطور که منتل می چرخد یا می چرخد، کانکیو 8 ثابت می ماند و فضایی را ایجاد می کند که در آن موادی که قرار است خرد شود تغذیه و فشرده شود. کانکیو 8 برای به حداکثر رساندن سطح تماس بین مواد و سطوح خردکننده طراحی شده است و از خرد شدن مؤثر و کاهش اندازه مواد اطمینان حاصل می کند.طراحی خاص کانکیو 8 بسته به مدل سنگ شکن، سازنده و کاربرد آن می تواند متفاوت باشد. پروفیل ها و پیکربندی های مختلف سطح کانکیو می تواند بر عملکرد سنگ شکن تأثیر بگذارد، از جمله نسبت کاهش، شکل محصول و ظرفیت توان عملیاتی. تولید کنندگان اغلب طیف وسیعی از گزینه های کانکیو را برای برآوردن نیازهای مختلف خرد کردن و انواع مواد ارائه می دهند.

کانکیو منتل هیدروکن

کانکیو منتل هیدروکن جزء حیاتی مورد استفاده در سنگ شکن های هیدروکن است، نوعی سنگ شکن مخروطی که معمولاً در صنایع معدنی، سنگدانه و ساختمان استفاده می شود. با ایجاد یک سطح منحنی که با مواد خوراک ورودی در تعامل است، نقش حیاتی در فرآیند خرد کردن دارد.کانکیو منتل، همچنین به عنوان آستر خرد کن یا بوش کاسه شناخته می شود، معمولا از فولاد منگنز با کیفیت بالا یا سایر آلیاژهای مقاوم در برابر سایش ساخته شده است. عملکرد اصلی آن ایجاد یک محفظه خرد کردن همراه با کانکیو یا کاسه است که در آن مواد از طریق یک حرکت چرخشی خرد می شوند.

کانکیو منتل هیدروکن با انحنا و شکل خاصی طراحی شده است تا از عملکرد بهینه خرد کردن اطمینان حاصل کند. در قسمت پایینی محفظه سنگ شکن قرار دارد، در حالی که کانکیو در قسمت بالایی قرار دارد. آنها با هم حفره خرد کننده را تشکیل می دهند که در آن مواد تحت نیروهای فشاری و برشی قرار می گیرند.کانکیو منتل هیدروکن به دلیل نیروهای خرد کننده شدید و ماهیت ساینده مواد فرآوری شده در معرض سایش مداوم است. بازرسی و نگهداری منظم برای نظارت بر شرایط سایش و جایگزینی کانکیو منتل زمانی که به سطح خاصی از سایش رسید، ضروری است. این کارایی، عملکرد و بهره وری کلی سنگ شکن را تضمین می کند.

کانکیو منگنزی

کانکیو منگنزی جزء مهمی است که در تجهیزات خرد کردن، به ویژه در سنگ شکن های مخروطی استفاده می شود. برای مقاومت در برابر ضربه و نیروهای سایشی بالا که در طول فرآیند خرد کردن با آن مواجه می شوند طراحی شده است. کانکیو که به عنوان آستر کاسه نیز شناخته می شود، به دلیل چقرمگی استثنایی و خواص مقاومت در برابر سایش، معمولاً از فولاد منگنز ساخته می شود. فولاد منگنز به دلیل توانایی آن در سخت شدن شناخته شده است، به این معنی که در زیر ضربه و فشار عملیات خرد کردن، سخت تر و بادوام تر می شود.

وظیفه اصلی کانکیو منگنز ایجاد یک محفظه سنگ شکن در سنگ شکن مخروطی است. برای تسهیل فرآیند خرد کردن، همراه با گوشته کار می کند. کانکیو که در قسمت بالایی محفظه خرد کن قرار دارد به کنترل جریان مواد کمک می کند و آن را به سمت منطقه خرد کن هدایت می کند. همانطور که سنگ شکن مخروطی کار می کند، منگنز کانکیو و گوشته با فشرده کردن و فشردن مواد روی سطح گوشته، یک عمل خرد شدن ایجاد می کند. طراحی خاص و شکل کانکیو به کنترل اندازه ذرات و اطمینان از خرد شدن کارآمد کمک می کند.به دلیل ضربه مداوم و ماهیت سایشی فرآیند خرد کردن، کانکیو منگنز در معرض سایش است. بازرسی و نگهداری منظم برای نظارت بر شرایط سایش و تعویض کانکیو در صورت نیاز ضروری است. این به حفظ کارایی و بهره وری سنگ شکن کمک می کند.

کانکیو مازندران

کانکیو جزء مهمی است که در تجهیزات سنگ شکن به ویژه در سنگ شکن های مخروطی استفاده می شود. با ایجاد یک محفظه خرد کردن که در آن مواد پردازش می شود، نقش مهمی در فرآیند خرد کردن ایفا می کند. کانکیو که به عنوان آستر کاسه نیز شناخته می شود، معمولاً از مواد بادوام مانند فولاد منگنز یا سایر آلیاژهای مقاوم در برابر سایش ساخته می شود. در قسمت بالایی محفظه خرد کردن سنگ شکن قرار گرفته و به همراه گوشته کار می کند تا عملیات خرد کردن را تسهیل کند.

عملکرد اصلی کانکیو ایجاد یک سطح منحنی است که امکان خرد کردن کارآمد مواد را فراهم می کند. شکل و انحنای خاص آن به هدایت و کنترل جریان مواد در هنگام عبور از محفظه خرد کن کمک می کند. این باعث کاهش مناسب اندازه ذرات و تضمین عملکرد بهینه سنگ شکن می شود.

کانکیو به دلیل ضربه و ساییدگی ناشی از فرآیند خرد شدن، دچار سایش و پارگی مداوم می شود. در نتیجه، بازرسی و نگهداری منظم برای نظارت بر شرایط سایش و تعویض کانکیو در صورت نیاز ضروری است. این به حفظ راندمان و بهره وری سنگ شکن کمک می کند و عملکرد ثابت خرد کردن را تضمین می کند. سنگ شکن های مختلف ممکن است دارای پروفیل های کانکیو و پیکربندی های منحصر به فرد بر اساس نیازهای خاص کاربرد سنگ شکن باشند. طراحی کانکیو می تواند از نظر انحنا، ضخامت و عوامل دیگر برای بهینه سازی فرآیند خرد کردن برای انواع مختلف مواد و اندازه های محصول مورد نظر متفاوت باشد.

ویژگی های کانکیو

امکان تعویض کردن و جابه جایی قطعه کانکیو در محل خود وجود دارد و شما به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. این قطعه یعنی کانکیو، از جنس فولاد منگنز دار که فولاد غیرمغناطیسی بی نظیری بوده و امکان فرسودگی را از بین می برد. این نوع فولاد سختی و مقاومت سه برابری را در مقایسه با بسیاری از فلزات از خود نشان می دهد. همچنین انواع دیگر این نوع قطعه از فولاد منگنزی مولیبدن دار استفاده می کنند. این نوع فولاد در برابر حرارت های بسیار بالا مقاومت بالایی از خود نشان می دهند. کانکیو در انواع مدل های دلخواه بر اساس نیاز مشتری مورد نظر تولید می گردد. امکان انجام دادن تراشکاری بر روی کانکیو هیدروکن وجود دارد.

کاربرد های مهم کانکیو

کانکیو که به آن سطح ساکن خردایش می گویند، در سه نوع معمولی، متوسط و با سختی بسیار بالا تولید و روانه بازارهای مصرفی می شوند. کانکیو توسط شاخک های کناری که در خود دارد، توسط پیچ و مهره از شش ناحیه به قطعه تاپ شل متصل است. این قطعه توسط یک میله نگهدارنده، به وسیله تاپ شل نگه داشته شده است. این کار به این منظور است که نگهداری کردن مجموعه قطعات که مونتاژ شده را بر روی باتم شل راحت و ساده کند. کانکیو به خاطر سختی بالای جنس آن و همینطور سنگین وزن بودن، به عمل خرد کردن سنگ ها می پردازد. در واقع کار اصلی قطعه کانکیو ساخت انواع مصالح ساختمانی مانند ماسه ها است.

کانکیو منتل به عنوان قطعات اصلی و مهم در سنگ شکن های هیدروکن محسوب می شود که در سنگ شکن ها بسیار کاربردی می باشد. به طور کلی کانکیو و منتل دو قطعه حیاتی می باشند که یک سنگ شکن را در بر می گیرد. این قطعات از جنس منگنز می باشد که مقاومت بالایی در برابر خردایش و فرسودگی دارند. با ورود شدن سنگ به داخل سنگ شکن مخروطی عمل خرد شدن سنگ به وسیله کانکیو و منتل با فشار بسیار بالای سنگ شکن هیدروکن صورت می گیرد.عمل خردایش در سنگ شکن هیدروکن، با بسته شدن کانکیو و منتل صورت می گیرد، در این سنگ شکن، کاهش فاصله بین کانکیو منتل، و عملیات قسمت متحرک یعنی منتل و استحکام قسمت ثابت یعنی کانکیو، عملیات خرد شدن سنگ ها رخ می دهد. شفت اصلی با حفظ از قطعات مختلف در عمل خردایش نقش مهمی را ایفا می کند.

کانکیو منتل

کانکیو منتل در دسته قطعات سنگ ‌شکن مخروطی شکل هیدروکن قرار دارد که تاثیر به سزایی در مقدار بار ورودی دارد .به نوعی می توان آن را از دستگاه‌ های پرکاربرد در بین قطعات سنگ شکن هیدروکن در مرحله ثانویه خردایش به شمار آورد. سنگ شکن هیدروکن در حالت ظاهری به شکل مخروط طراحی شده است که معمولا در مرحله دوم عمل خرد شدن سنگ هایی با سختی خردی بالا  بهره برداری می شود. به طور کلی این سنگ شکن قابلیت دریافت بار ورودی در اندازه‌های مختلفی را دارد  و اندازه و مشخصات بار خروجی نیز قابل کنترل و تنظیم می باشد.

نحوه کار کانکیو منتل

سنگ های ورودی از بالای سنگ ‌شکن و از فضای بین بازوهای تاپشل وارد محفظه کانکیو می گردد. در کانکیو خردایش به وسیله منتل و کانکیو صورت می گیرد. منتل قطعه ‌ای با استحکام بالا، سنگین و مخروطی شکل می باشد که روی هدسنتر شافت جای می گیرد. بعد از ورود بار به محفظه کانکیو و شروع به کار دستگاه، شفت اصلی به کمک اکسنتریک می چرخد و حرکت دورانی خود را به منتل و کانکیو انتقال می دهد. فضای خالی بین منتل و کانکیو بسته می شود و بار ورودی تحت فشار قرار می گیرد. در واقع عمل خردایش به کمک باز و بسته شدن دهانه V شکل بین منتل و کانکیو صورت می گیرد. با توجه به اینکه کانکیو منتل به طور مستقیم  با بار ورودی سنگ ‌شکن ارتباط دارد و در طول زمان ممکن است با سایش مواجه گردد، جنس آن اهمیت بالایی دارد. قطعه سنگین وزن کانکیو منتل می بایست  در برابر سایش قطعات از مقاومت بالایی  برخوردار باشد تا طول عمری بیشتری داشته باشد و در طول زمان فرسوده نشود. 

ابعاد کانکیو منتل

در سنگ شکن 36 اینچی دهانه کانکیو منتل 36 اینچ می باشدو از شکل مخروطی برخوردار است. علت این تفاوت ابعاد  به خاطر  برخی موارد ابعاد سنگ های خوراک برای انجام عمل خردایش می باشد و بر حسب ابعاد سنگ ها کانکیو منتل انتخاب می گردد.با کنترل بار خروجی می توان نوع منتل را تغییر داد. مثلا با بهره مندی از منتل ۲ به همراه کانکیو ۲ یا کانکیو ۴ هیدروکن کاربرد ماسه ساز یا همان هیدروکن ریز شکن را دارد. با استفاده از منتل ۴ در کنار کانکیو ۴، کانکیو ۵، کانکیو ۶/۵، کانکیو ۷ یا کانکیو ۸ می‌توان مصرف نمود که اصلاحا به دستگاه سنگ ماسه درشت  متصل می شود. 

وظیفه کانکیو منتل 

سنگ شکن های مخروطی درست شبیه هیدروکن هایی که در سنگ شکن های ثانویه قرار می گیرند، عمل خردایش را به شکل بسته شدن فاصله بین کانکیو منتل انجام یم دهند .وجود شکاف بین کانکیو و منتل و چرخش سنگ شکن باعث درست عمل کردن دستگاه می شود. در این حالت با تغییر دهانه کانکیو و منتل توسط جک می توان میزان بار خروجی را بر اساس نیاز تعویض نمود.در شرایط مختلف استخراج از معدن و راهسازی باعث ایجاد مشکل  در خردایش سنگ های بزرگ می شود، کانکیو منتل  قابلیت خرد نمودن سنگ های بزرگ و تبدیل آن به خرده سنگ را دارند از این حیث در  کارخانه شن و ماسه بسیار کاربردی می باشند.

کانکیو منگنزی مولیبدن دار

کانکیو منگنزی مولیبدن دار یک جزء تخصصی است که در انواع خاصی از تجهیزات سنگ شکن، به ویژه در سنگ شکن های مخروطی استفاده می شود. برای مقاومت در برابر ضربه و نیروهای سایشی بالا که در طول فرآیند خرد کردن با آن مواجه می شوند طراحی شده است.

کانکیو بخش مهمی از محفظه سنگ شکن است که در ارتباط با گوشته کار می کند تا خرد کردن کارآمد مواد را تسهیل کند. کانکیو مولیبدن منگنز به طور خاص از ترکیبی از فولاد منگنز و مولیبدن ساخته شده است که دوام و مقاومت در برابر سایش را افزایش می دهد.

فولاد منگنز به دلیل ویژگی استثنایی و خواص سخت شدن کار شناخته شده است، که آن را برای کاربردهایی که در آن به مقاومت در برابر ضربه و سایش بالا نیاز است، ایده آل می کند. از سوی دیگر، مولیبدن مقاومت کانکیو در برابر سایش را بیشتر بهبود می‌بخشد و عمر مفید طولانی‌تری را تضمین می‌کند و زمان خرابی را برای تعمیر و تعویض کاهش می‌دهد.

طراحی خاص و شکل کانکیو مولیبدن منگنز برای ایجاد یک محفظه خرد کردن بهینه سازی شده است که عملکرد خرد کردن کارآمد را ترویج می کند. این به کنترل جریان مواد کمک می کند و با هدایت مواد به سمت منطقه خرد کردن، کاهش اندازه ذرات مناسب را تضمین می کند.

کانکیو منگنزی مولیبدن دار

کانکیو منگنزی مولیبدن دار مزایای متعددی در کاربردهای خرد کردن دارد. در اینجا برخی از مزایا ذکر شده است:

مقاومت در برابر سایش افزایش یافته: کانکیو منگنزی مولیبدن دار به دلیل خواص عالی مقاومت در برابر سایش شناخته شده اند. ترکیب منگنز و مولیبدن منجر به ایجاد یک کانکیو می شود که می تواند در برابر ضربه و نیروهای سایشی بالا که در فرآیند خرد کردن با آن مواجه می شوند مقاومت کند. این مقاومت سایش افزایش یافته طول عمر کانکیو را افزایش می دهد و نیاز به تعویض مکرر را کاهش می دهد و زمان خرابی را به حداقل می رساند.

دوام بهبود یافته: گنجاندن مولیبدن در کانکیو منگنزی مولیبدن دار استحکام و دوام کلی آن را افزایش می دهد. مولیبدن یک عنصر آلیاژی قوی است که سختی و چقرمگی کانکیو را افزایش می دهد. در نتیجه، می تواند بارهای سنگین و شرایط عملیاتی سخت را تحمل کند و عملکرد و قابلیت اطمینان طولانی مدت را تضمین کند.

افزایش راندمان خرد کردن: کانکیوهای مولیبدن منگنز برای بهینه سازی فرآیند خرد کردن طراحی شده اند. شکل و پیکربندی خاص آنها به هدایت و کنترل جریان مواد در محفظه خرد کن کمک می کند و باعث خرد شدن کارآمد و کاهش مصرف انرژی می شود. بهبود راندمان خرد کردن منجر به نرخ تولید بالاتر و بهبود عملکرد کلی سنگ شکن می شود.

کاهش زمان توقف و هزینه های تعمیر و نگهداری: مقاومت در برابر سایش و دوام کانکیوهای مولیبدن منگنز به کاهش زمان توقف و هزینه های نگهداری کمک می کند. با طول عمر بیشتر و افزایش مقاومت در برابر سایش، این کانکیوها نیاز به تعویض کمتری دارند و در نتیجه وقفه کمتری در فرآیند خرد کردن و هزینه‌های نگهداری کمتر ایجاد می‌شود.
 

مطالب کاربردی : 


 

دستگاه سنگ شکن چکش HS10 منگنزی بغل بند مثلثی نافی دار
  گیربکس صنعتی بغل بند ۲۰×۲۵ نافی دار گیربکس کتابی
خرید سنگ شکن غلطک نوار نقاله سنگ شکن فکی
رولیک خرید قطعات سنگ شکن بغل بند ۲۵×۲۵ نافی دار
سلاکس فروآلیاژها خاک کوره
مواد ریخته گری چسب سیلیکات ماسه ریخته گری