چکش ماسه ساز خرگوشی

بشر از وقتی پا بر روی این کره خاکی گذاشت در تلاش بوده است تا با تولید ابزار آلات مختلف به پیشرفت خود کمک کند. نگاهی به مطالعات باستان شناسی نشان می دهند که ابزار آلات بشر همواره در حال رشد و ترقی بوده اند تا به شکلی که امروزه شاهد آن هستیم در آمده اند. قرن بیست و یکم را می توان اوج ترقی و پیشرفت ابزار آلات دانست. زیرا در این قرن علم و تکنولوژی نیز به کمک ابزارها آمده اند و همین امر سبب شده است ابزاراتی با کارآیی بالا تولید شود و در اختیار افراد قرار گیرد. یکی از محصولات پرکاربرد در میان صنایع مختلف چکش ماسه ساز خرگوشی است. در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات بیشتری را در مورد این چکش در اختیار شما قرار دهیم.

چکش ماسه ساز خرگوشی
توضیحات تکمیلی محصول

توضیحات چکش ماسه ساز خرگوشی

شاید اولین سوالی که در مورد این چکش به ذهن شما خطور کند در مورد این باشد که چکش ماسه ساز چیست! به طور کلی، سنگ ها برای اینکه در ساختمان سازی و صنایع دیگر مورد استفاده قرار گیرند باید خرد شوند و به اندازه های مناسب در بیایند. گاهی این سنگ ها باید به اندازه های ریزی شوند که به اصطلاح به آنها ماسه گفته می شود. در این شرایط از ابزارهای مختلفی، مانند چکش ماسه ساز خرگوشی، که برای اینکار طراحی شده اند استفاده می شود تا راحت تر سنگ ها خرد شوند و به ابعاد ریزی در بیایند. اکنون به معرض چکش خرگوشی می پردازیم. ماسه ساز خرگوشی ، نوعی سنگ شکن چکشی با شفت عمودی می باشد بر روی شفت این سنگ شکن روتوری قرار گرفته است که بر روی آن فضاهایی برای قرار گرفتن چکش های سنگ شکن تعبیه شده است و سنگ ها بر اثر برخورد با این چکش ها و پرتاپ به سمت بدن داخلی خورد می شوند.

ظرفیت ورودی ماسه ساز خرگوشی حدود 30-25 تن در ساعت سنگ 20-50 میلی متر می باشد . 70 درصد بار خروجی دستگاه 0 تا 6 میلیمتر است و

قدرت موتور : 75 hp وزن 410 کیلوگرم و ظرفیت اسمی : 25 t/h

سایز سنگ ورودی : 50 mm – 20 mm

سایز خروجی : 10mm – 0 mm

انواع چکش ماسه ساز خرگوشی 

چکش ماسه ساز خرگوشی به علت داشتن نقاطی با ضخامت کم و این که این نقاط باعث شکست می شود با جنس نایهارد تولید نمی شود . چکش ماسه ساز خرگوشی در در سه نوع فولاد منگنزی ، فولاد منگنزی مولیبدن دار و به صورت سفارشی با جنس فولاد منگنزی مولیبدن دار ویژه قابل تولید است. 

چکش ماسه ساز خرگوشی منگنزی 

این نوع چکش از جنس فولاد منگنزی می باشد و همانطور که میدانید سایش در فولاد منگنزی پایین می باشد . این نوع از چکش ماسه ساز خرگوشی برای معادن کوهی مناسب می باشد که درصد سیلیس در آن پایین است . این نوع از چکش ماسه ساز خرگوشی همچنین ارزان ترین نوع می باشد و به همین خاطر بسیار معمول است.

چکش ماسه ساز خرگوشی منگنزی مولیبدن دار

این نوع چکش نیز از جنس فولاد منگنزی ساخته می شود با این تفاوت که 0.3 درصد از وزن آن را مولیبدن تشکیل می دهد . این امر باعث می شود سایش در آن به صورت چشمگیری کاهش پیدا کند و این نوع چکش را برای معادن با سیلیس و سختی بالا مناسب کند . همچنین این چکش برای معادن رودخانه ای که دارای آب می باشد نیز مناسب است.

چکش ماسه ساز خرگوشی منگنزی مولیبدن دار ویژه 

این نوع چکش به علت داشتن قیمت بالا به صورت سفارشی و برای کاربرد های خاص مانند معادن سنگ آهن تولید می شود . در آنالیز این نوع چکش به مقدار 0.5 تا 0.7 درصد وزنی مولیبدن وجود دارد که این امر موجب به حداقل رسیدن میزان سایش چکش می شود. در این جا تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را در مورد چکش ماسه ساز خرگوشی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید از این چکش برای خرد کردن سنگ استفاده می شود. این محصول باید قدرت بالایی در برابر سایش داده باشد به همین دلیل در ساخت آن از فلز فولاد و یا آهن استفاده می گردد. اگر در فلز به کار رفته در ساخت این محصول از مولبیدن استفاده شده باشد، مقاومت آن در برابر سایش افزایش پیدا می کند و همین امر بر قیمت محصول اثر می گذارد. برای خرید این چکش تنها به مراکز معتبر مراجعه کنید.

 

چرا به این چکش چکش خرگوشی گفته می شود؟

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیر سازد در مورد این است که چرا به این چکش چکش خرگوشی گفته می شود. بهتر است بدانید در اینجا انسان ها از حافظه تصویری خود برای نام گذاری این ابزار استفاده کرده اند. این چکش ظاهری مشابه به خرگوش دارد و همین امر سبب شده است نام خرگوش بر روی این ابزار گذاشته شود. در واقع، وقتی شما به این چکش نگاه می کنید، مانند خرگوشی به نظر می رسد که دست و پای خود را جمع کرده است و در گوشه ای نشسته است! 
 

معرفی چکش ماسه ساز خرگوشی

 

مزایای چکش ماسه ساز خرگوشی 

یکی از ویژگی هایی که در این چکش ها اهمیت بسیار زیادی دارد مقاومت بسیار بالای آنهاست. همانطور که متوجه شده اید این چکش ها با متریال های سنگی سر و کار دارند. در نتیجه اگر مقاومت آنها بالا نباشد به زودی فرسوده می شوند و دیگر نمی توان از آنها استفاده کرد. به همین دلیل توصیه می شود در زمان خرید به ویژگی های متعددی از جمله فلز به کار رفته در چکش ماسه ساز خرگوشی دقت داشته باشید. 

 

چکش خرگوشی از چه فلزی باید ساخته شده باشد؟

وقتی می خواهید چکش ماسه ساز خرگوشی را سفارش دهید، باید ابتدا به مشخصات آن توجه داشته باشید. یکی از مشخصات مهم در افزایش طول عمر این وسیله نوع فلز به کار رفته در آن است. اغلب محصولاتی که در بازار موجود هستند از آهن و یا فولاد ساخته شده اند و همین موضوع سبب شده است این محصولات به محصولات ویژه با طول عمر بالا تبدیل شوند. یکی دیگر از مواردی که توصیه می شود در زمان خرید این محصول به آن توجه داشته باشید قابلیت ضد زنگ بودن آن است.
 

چرا به این چکش چکش خرگوشی گفته می شود؟


بهتر است این محصولات دارای ویژگی ضد زنگ باشند تا بتوان از آنها در تمامی محیط ها استفاده کرد. این موضوع سبب می شود که طول عمر چکش خرگوشی ماسه ساز افزایش پیدا کند و ظاهر آن در اثر رطوبت از بین نرود. توجه به این موضوعات به شما کمک می کند تا در پایان محصولی مناسب را خریداری کنید.

کاربرد چکش ماسه ساز خرگوشی

چکش ماسه ساز خرگوشی دارای انواع مختلفی است که به صورت زیر هستند:
•    چکش ساخته شده از فولاد منگنز ( درصد سیلیس این چکش پایین است و قدرت سایش آن در مقایسه با محصولات دیگر پایین است. به همین دلیل قیمت آن پایین است و بسیاری از افراد آن را سفارش می دهند. این چکش برای خرد کردن سنگ های بدست آمده از معادن کوهی مناسب است)
•    چکش ساخته شده از فولاد منگنز مولبیدن دار ( درصد مولبیدن این چکش 3/0 است و همین امر سبب شده است قدرت آن به طرز چشمگیری در برابر سایش افزایش پیدا کند. این چکش برای سنگ هایی مناسب است که درجه سختی آنها بالاست. همین امر سبب شده است قیمت آن کمی بالا باشد)
بهتر است قبل از خرید چکش ماسه ساز خرگوشی ابتدا مشخص کنید که از این محصول می خواهید برای چه اهدافی استفاده نمایید. این موضوع نقش بسیار مهمی در انتخاب محصول مناسب دارد. برای تهیه این محصول تنها باید به مراکز معتبر فروش مراجعه کنید و در زمان خرید باید ضمانت نامه را از فروشنده دریافت نمایید. توجه به اموری که تا به حال به آنها اشاره شد به شما کمک می کند گزینه ای مناسب را برای کارگاه خود سفارش دهید. از گذشته تا به امروز استفاده از سنگ ها، در زندگی افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود. از این رو برخی از افراد از سنگ ها، به صورت قلوه ای و برخی دیگر از شکستن و خرد کردن آن به مواد خاکی که نیاز داشتند، دست پیدا می کردند. از این رو شکستن سنگ ها، در دستگاه های سنگ شکن، با توجه به نیاز افراد انجام می شود. چراکه برخی از افراد به سنگ های نیاز دارند، که از شکستن و خرد کردن آن ها به گچ برسند. برخی از افراد نیز سعی دارند، تا با شکستن و خرد کردن انواع سنگ ها به شن، ماسه، سیمان و حتی طلا دست پیدا کنند. از این رو تنها نکته ای که در این بخش بسیار پر اهمیت است، این است که برای دست یابی به گچ، سیمان، ماسه و طلا، باید سنگ ها را به اندازه های مختلف خرد کرد، چراکه برای به دست آوردن گچ و سیمان، سنگ ها باید تا حدی خرد شوند، که هیچ دانه درشتی از سنگ های اولیه در آن دیده نشود.

 

Image

 

جهت تبدیل سنگ ها، به ماسه در دستگاه های سنگ شکن باید پس از قرار دادن سنگ ها، در دستگاه ها سنگ شکن، از چکش های ماسه ساز خرگوشی، جهت شکستن این نوع سنگ ها استفاده کرد. چراکه این نوع چکش ها، به دلیل حالتی که دارند، می تواند با ایجاد ضربات محکم و عمیق به سنگ ها، آن ها را به ماسه تبدیل کنند. به عبارت دیگر اگر بخواهیم چکش ماسه ساز را تعریف کنیم، به یک سنگ شکن چکشی با شفتی که به صورت عمودی است گفته می شود. سنگ ها پس از برخورد با این چکش، و پرتاب به سوی سندان ماسه ساز، که روی قسمت درونی چکش قرار گرفته است، خرد می شوند. این نوع چکش ها، به دلیل این که باید سنگ ها را خرد کنند، باید از مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار برخوردار باشند. این نوع چکش ها به صورت چکش ماسه ساز منگنزی و چکش ماسه ساز منگنزی مولیبدن دار در بازار تولید و عرضه می شود.

 

Image

 

خصوصیات مهم چکش ماسه ساز خرگوشی


از ویژگی های مهم این نوع سنگ شکن می توان به، ظرفیت ورودی بسیار بالای آن اشاره کرد، این ظرفیت معادل15-20 تن در ساعت است. سایز خروجی ماسه ها، از این دستگاه حدود 0 تا15 میلی متر است. از دیگر خصوصیات مهم این دستگاه، می توان به نصب راحت آن، عملکرد بدون لرزش و تعویض قطعات در کمترین زمان اشاره کرد.

 

قطعات داخلی چکش ماسه ساز خرگوشی شامل چه مواردی است؟


چکش های ماسه ساز خرگوشی دارای قطعات درونی هستند، که در جهت شکستن و خرد کردن قطعات سنگ ها از آن استفاده می کنند. از این رو این قطعات داخلی باید قابل تعویض باشند، تا در صورت آسیب دیدن، آن قطعه تعویض شود.
•    سندان ماسه ساز
سندان یک ابزار فلزی است، که برای صاف کردن تکیه های آهنی از آن استفاده می شود. آهنگران تکیه های آهنی را بر روی سندان های فلزی قرار می دهند، و با پتک بر روی آن می کوبند، تا آن صاف شود. سندان ها از جنس فولاد و چدن هستند، چراکه این نوع آلیاژهای آهن در برابر فشار و ضربه بسیار مقاوم است. دماغه روی سندان ها باعث می شود، باعث خرد شدن سنگ ها می شود.
کاتالوگ محصول ماسه ساز خرگوشی را می توانید از این قسمت دریافت کنید.

کاتالوگ ماسه ساز خرگوشی 
 

 

مطالب کاربردی : 


 

دستگاه سنگ شکن چکش HS10 منگنزی بغل بند مثلثی نافی دار
  گیربکس صنعتی بغل بند ۲۰×۲۵ نافی دار گیربکس کتابی
خرید سنگ شکن غلطک نوار نقاله سنگ شکن فکی
رولیک خرید قطعات سنگ شکن بغل بند ۲۵×۲۵ نافی دار
سلاکس فروآلیاژها خاک کوره
مواد ریخته گری چسب سیلیکات ماسه ریخته گری