دات نت نیوک
تلفن 02155145702
موبایل 09123168508
تاپ شل
صفاری
/ دسته ها: تاپ شل

تاپ شل

بدنه اصلی هیدروکن ها از دو قسمت اصلی به نام باتم شل و تاپ شل ایجاد گردیده است. خود تاپ شل که یک قطعه است، توسط دوازده پیچ اصلی بر روی باتم شل پیکر بندی شده است. باری که از قسمت بالای تاپ شل وارد سنگ شکن می شود، از بین بازو های آن وارد سنگ شکن می شود. ما چند نوع تاپ شل به اسامی تاپ شل دوبازو کوتاه، تاپ شل دوبازو بلند و تاپ شل سه بازو و غیره داریم. چند نوع تاپ شل با عدد هستند که مواردی مثل تاپ شل 4 هیدروکن، تاپ شل 5 هیدروکن، تاپ شل 6.5 هیدروکن و تاپ شل 8 هیدروکن از این نوع ها هستند. با توجه به تفاوت مدل ها، وزن هر کدام از مدل ها نیز باهم کاملا فرق می کند. هنگامی که از سنگ شکن هیدروکن به عنوان سنگ شکن اولیه و قلوه شکن استفاده شود، باید اندازه تاپ شل آن را نیز تغییر دهند.


تاپ-شل
 

 

تعریف سنگ شکن

به ماشینی که انواع سنگ ها و قلوه سنگ ها را خرد کرده و برای مصارف مختلف آماده می کند، سنگ شکن می گویند. واحد خردایش سنگ شکن، جزو بخش های آغازین فرآیند سنگ شکنی است. سنگ هایی از طبیعت یا معدن وارد دستگاه سنگ شکن شده و به قطعات کوچکتر تقسیم می شود. سنگ شکن ها دارای انواع اولیه، ثانویه و ثالثیه هستند. همچنین سنگ شکن ها دارای مدل های زیاد و گوناگونی مثل فکی، هیدروکن، راک اند راک، ضربه ای و غیره هستند. با توجه به نوع سنگی که برای خرد کردن است، کاربرد این نوع سنگ شکن ها هم با هم تفاوت دارد.

 

ویژگی های مهم تاپ شل هیدروکن

 

تاپ شل از اجزای اصلی در سنگ شکن هیدروکن هستند. شما با شناختن ویژگی های تاپ شل، برای تهیه کردن آن ها مشکل خاصی پیدا نمی کنید. تاپ شل را می توان با ماده های مختلفی مثل فولاد منگزی مولیبدن دار تولید شده و به بازارهای مصرفی عرضه شوند. در صورت نیاز مشتری در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند. امکان تعویض کردن تاپ شل در محل نصب آن وجود دارد. این کار بدون منتقل کردن سنگ شکن هیدرو کن به داخل کارخانه انجام می شود.

 

درباره سنگ شکن هیدروکن

 

سنگ شکن هیدروکن یکی از انواع سنگ شکن بوده که به دلیل شکل مخروطی آن تحت عنوان سنگ شکن مخروطی هیدرولیکی است. معمولا به عنوان سنگ شکن ثانویه در خرد کردن سنگ عمل می کند. در سنگ شکن هیدروکن عمل خرد کردن با بسته شدن فاصله بین بخش متحرک هیدروکن به اسم منتل و بخش ثابت کانکیو صورت می گیرد. این نوع سنگ شکن ها دارای استحکام بالایی است و ظرفیت بسیار بالایی در خرد کردن سنگ های معدنی دارد. جنس قطعات اصلی این سنگ شکن فولاد بوده و از نوع فولاد مولیبدن دار است. این نوع سنگ شکن در برابر فرسایش و اصطکاک مقاومت بسیار زیاد از خود نشان می دهند. هزینه های نگهداری سنگ شکن هیدرو کن بسیار پایین است. وزن این نوع سنگ شکن ها پایین بوده و قابلیت حمل آسانی دارند. شن و ماسه را به مقدار بسیار زیادی می توانند، تولید کنند.

 

سنگ شکن های راک اند راک

 

سنگ شکن های ثانویه که سنگ های ریز را خرد می کنند، به آن ها ماسه ساز هم می گویند. یکی از سنگ شکن های ثانویه یا ماسه ساز راک اند راک است. فرق اصلی این نوع سنگ شکن با بقیه سنگ شکن ها این است که راک اند راک یک دستگاه خود شکن است. اگر شما مصالح ساختمانی را در سنگ شکن پشت سر هم بریزید، دستگاه به صورت یک سانتریفیوژ کار می کند. بعد از آن دستگاه به صورت خودکار با سرعت بسیار بالایی شروع به چرخش کرده و ماسه را خرد می کند. برای همین است که به این سنگ شکن، خود شکن می گویند. چند عدد چکش اضافه هم برای این سنگ شکن فراهم شده تا عمل خرد کردن بهتر انجام شود.
 

سنگ-شکن-های-راک-اند-راک

 

سنگ شکن فکی

این نوع سنگ شکن از اجزایی مثل دستگاه تولید کننده و انتقال قدرت، بدنه، فک ها، میله کششی و فنر ها و غیره تشکیل شده است. این نوع سنگ شکن سنگ هایی که از بیست سانتی متر بزرگتر هستند، را به راحتی خرد می کند. این سنگ شکن از جنس فولاد منگنز دار است که از فرسوده شدن قطعات این دستگاه جلوگیری می کند. همچنین باعث اصطکاک زیاد در فرآیند خرد کردن سنگ و سنگ شکنی می شود. مزایایی که سنگ شکن فکی دارد مواردی از قبیل قابلیت نگهداری راحت، استهلاک بسیار پایین، تعمیر و نگهداری آسان، راندمان تولید بالا، قابلیت روغنکاری ساده و غیره است.
جمع بندی
تاپ شل ها یکی از قطعات اصلی سنگ شکن هیدروکن هستند، که به وسیله دوازده پیچ بر روی باتم شل ساخته شده است. سنگ شکن ها، ماشین ها یا دستگاه هایی هستند که قابلیت خرد کردن انواع سنگ ها و با اندازه های مختلف را دارند. سنگ شکن ها دارای انواع مختلفی مثل اولیه، ثانویه و ثالثیه هستند که کارایی آن ها با توجه به نوع سنگ فرق می کند. شرکت ماکان سنگ شکن تجربه ای بیش از پانزده سال در ساخت و توزیع کردن قطعات سنگ شکن دارد. شرکت ماکان سنگ شکن، علاوه بر تامین کردن این نوع قطعات در داخل کشور، در صورت نیاز مشتری این قطعات را در خارج از کشور نیز تامین می کند. این شرکت در کار خود عوامل مهمی از قبیل سرعت و تضمین کیفیت محصولات را سرلوحه کار قرار داده است. از این رو اگر قصد دارید برای دستگاه سنگ شکن خود تاپ شل تهیه منید، بهتر است به سایت makansangshekan.net مراجعه کنید.

 

مطلب قبلی بوش کنگره ای
مطلب بعدی بغل بند سنگ شکن
46 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه