لاستیک نوار نقاله

امروزه در بسیاری از کارخانه های تولید محصولات غذایی و معدن وجود وسیله ای به نام نوار نقاله از اهمیت بالایی برخوردار است. چراکه نوار نقاله (conveyor) دستگاهی است برای حمل بار، توسط فرمان از راه دور از این رو وجود این دستگاه در هر کارخانه تولید محصولات غذایی و معدن به عنوان یک ضرورت تعریف می شود. چراکه این دستگاه از وجود تعداد زیادی از نیروهای فیزیکی حاضر در کارخانه جلوگیری می کند، و در نتیجه تعداد کارگران یک بخش از کارخانه به سبب وجود نوار نقاله کاهش پیدا می کند. به عبارت دیگر این دستگاه عظیم و پرکاربرد می تواند، برای کاهش هزینه های استخدام کارخانه داران به صرفه باشد، چراکه از وجود نیروهای انسانی در بخش های از کارخانه جلوگیری می کند. نوار نقاله ها سیستم های تسمه ای هستند، که در کارخانه ها، کشتارگاه ها، فروشگاه ها و کارخانجات مونتاژ مورد استفاده قرار می گیرد. لاستیک های نوار نقاله به عنوان روکش و پوشش اصلی نوار نقاله به شمار می رود. چراکه محصولات و کالاها، بر روی لاستیک نوار نقاله گذاشته می شوند، و به قسمت دیگری منتقل می شوند.

لاستیک نوار نقاله
توضیحات تکمیلی محصول

نحوه عملکرد لاستیک نوار نقاله

لاستیک نوار نقاله در سنگ شکن یکی از عناصر اساسی است که در سیستم نقاله سنگ شکن به کار می‌رود. این لاستیک‌ها عمدتاً در لبه‌ها یا سطح‌های نوار نقاله نصب می‌شوند و در عملکرد بهینه و کارایی سیستم نقاله تأثیرگذار هستند.

نحوه عملکرد لاستیک نوار نقاله به این صورت است که تسمه نقاله از گیربکس انرژی دریافت می کند و با کمک دو عدد غلتک ابتدایی و انتهایی نقاله، شروع به حرکت می‌کند. دانستن این نکته که سرعت نوار نقاله با توجه به نیاز خط تولید در جا به جایی به راحتی قابل تنظیم خواهد بود و از طرفی در هنگام جابجایی، کارهای دیگری هم ممکن است بر روی محصولات انجام گیرد؛ به عنوان مثال حرارت دادن محصولات یا خشک کردن محصولات، شست‌وشو و قسمت بندی کردن و غیره.
لاستیک نوار نقاله با توجه به میزان استفاده کاربری خود از متریال‌های مختلفی تشکیل شده است و به لحاظ رنگ و ضخامت با هم متفاوت هستند.  بیشترین کاربرد نوار نقاله در صنایع دستی و صنایع معدنی، پزشکی، دارویی و غیره است. لاستیک نوار نقاله در مقابل ضربه و پارگی به علت اشتعال ناپذیری مقاوم می باشد.

استفاده از لاستیک نوار نقاله در سنگ شکن به منظور جلوگیری از لغزش مواد، جلوگیری از خرابی نوار نقاله، و افزایش چسبندگی مواد به نوار نقاله می‌باشد. این لاستیک‌ها معمولاً از مواد مقاوم در برابر سایش و شرایط محیطی خاص تولید می‌شوند تا با شرایط سخت محیط سنگ شکن سازگار باشند.
 

با استفاده از لاستیک نوار نقاله در سنگ شکن، از خرابی زودرس نوار نقاله جلوگیری می‌شود و عمر مفید نوار نقاله افزایش می‌یابد. این لاستیک‌ها به تأمین ایمنی و بهره‌وری در فرآیند سنگ شکنی کمک می‌کنند.

 

Image

خرید لاستیک نوار نقاله

به منظور خرید لاستیک نوار نقاله با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت با گروه تخصصی ما تماس حاصل فرمایید تا شما را جهت خرید راهنمایی کنند. شما می توانید یکی از انواع تسمه نقاله سهند، تسمه نقاله دنا، نوار نقاله کاله ، لاستیک نوار نقاله تایوان، نوار نقاله چینی، نوار نقاله ترک، نوار نقاله جهت انتقال مصالح بسته به نحوه ی استفاده خود خریداری کنید. همچنین می توانید برای خرید لاستیک نوار نقاله طیف وسیعی از ابعاد 20، 30، 40، 50، 60، 70، 80، 100 و 120 با بالاترین کیفیت تولید داخل و یا خارج را مدنظر قرار دهید. 

قیمت لاستیک نوار نقاله

قیمت گذاری برای لاستیک نوار نقاله بسته به برند مورد استفاده و ابعاد انتخابی و ضخامت تعیین می گردد و بر این اساس لیست قیمت لاستیک نوار نقاله به تفکیک ابعاد به شرح زیر می باشد:
1-    لیست قیمت لاستیک نوار نقاله عرض ۵۰ سانتیمتر
2-    لیست قیمت لاستیک نوار نقاله عرض 60 سانتیمتر
3-    لیست قیمت لاستیک نوار نقاله عرض 7۰ سانتیمتر
4-    لیست قیمت لاستیک نوار نقاله عرض 80 سانتیمتر

 

لاستیک-های-نوار-نقاله

 

عملکرد نوار نقاله در صنعت به چه صورت است؟

در کارخانه ها، برای افزایش سرعت و افزایش بازده، استفاده از نوار نقاله به عنوان یک ضرورت تعریف می شود. از این رو اگر فردی در نظر داشته باشد، که در طول روز محصولات زیادی را تولیدو بسته بندی کند، بهتر است که کارخانه خود را به نوار نقاله مجهز کند. از این رو این دستگاه با حرکت رفت و برگشتی که دارد، می تواند میزان تولید و جابه جایی محصولات را افزایش دهد. این دستگاه توسط یک تسمه قوی می تواند، این جابه جایی را انجام دهد. به عبارت دیگر وجود نوار نقاله در صنعت سیمان، تولید فولاد و صنایع خوراکی بسیار کاربرد دارد. به بیانی دیگر تسمه نقاله نواری است، مدار بسته، که با گرفتن انرژی از گیربکس، به کمک دو غلطک ابتدایی و انتهایی به حرکت در می آید.

لاستیک نوار نقاله باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

لاستیک های نوار نقاله نقش بسیار مهمی را در عملکرد بسیار خوب این دستگاه ایفا می کنند. چراکه این نوع لاستیک ها، باید تمامی محصولاتی که روی آن قرار می گیرند، را جابه جا کنند. پس بهتر است که جنس و نوع این لاستیک ها مقاوم و درجه یک باشد. این نوع لاستیک ها، باید در برابر عواملی چون گرما، سرما، پارگی، منبسط شدن و منقبض شدن مقاوم باشد، چراکه هرنوع تغییری در این نوع لاستیک ها، باعث عقب افتادن کار در آن روز می شود. در بعضی از موارد دیده شده، که به علت وجود سایش زیاد، لاستیک نوار نقاله از بین رفت است، از این رو بهتر است، برای جلوگیری از این واقعه، از لاستیک نوار نقاله عاج دار برای نوار نقاله ها استفاده کنید. به دلیل تنوع بسیار بالای این محصول شرکت های تولید کننده مختلفی لاستیک های نوارنقاله گوناگونی تولید کرده اند، که در این میان می توان به لاستیک نوار نقاله سهند، لاستیک نوار نقاله دنا، لاستیک نوار نقاله کاله، لاستیک نوار نقاله کبری، لاستیک نوار نقاله چینی، لاستیک نوار نقاله تایروک و لاستیک نوار نقاله ترک اشاره کرد.  

 

لاستیک-نوار-نقاله-عاجدار

خصوصیات مهم لاستیک نوار نقاله شامل چه مواردی است؟

نوارهای نقاله به دلیل متنوع بودنشان، در دو نوع لاستیک نوار نقاله 60 و لاستیک نوار نقاله 80 تولید می شوند. از این رو طبیعی است، که هریک از این نوع لاستیک ها از خصوصیات منحصر به فردی برخوردار باشند.
•    ضخامتی در حدود 4 لایه
•    منعطف و مقاوم
•    دارای مقاومت بالا، در برابر فشار و ضربه
•    قابلیت کشسانی بالا
•    ظرفیت گرمایی بالا
•    مقاوم بودن در بابر سرما، یخبندان
•    جابه جایی راحت و روان بر روی لاستیک نوار نقاله
•    مقاومت بالا در برابر محصولات سنگین وزن

لاستیک نوار نقاله عرض 80 در چه صنایعی قابل استفاده داست؟

از این نوع لاستیک نوار نقاله، بیشتر در معادن زغال سنگ، معادن ماسه شویی، معادن دانه بندی، معادن سنگ و مواد فله ای خشن و سرسخت استفاده می شود. این نوع لاستیک ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند، می توانند برای جابه جایی محصولات سنگین و زیاد از آن ها در روی نوار نقاله ها استفاده کرد.نوار نقاله به عنوان یک دستگاه مهم و کاربردی، در صنایع مواد غذایی و معدن به شمار می رود. از این رو برای استفاده درست، و بالا بردن طول عمر آن می توان از لاستیک های با کیفیت و مرغوب برای این نوع دستگاه ها استفاده کرد. چراکه این لاستیک ها چه ساده و چه عاجدار نقش بسیار مهمی را در جابه جایی محصولات روی نوار نقاله دارند. از این رو اگر لاستیک دستگاه شما، دچار پوسیدگی و پارگی شده است، بهتر است با سر زدن به سایت makansangshekan.net  از مشاوره رایگان این مجموعه جهت خرید هوشمندانه خود استفاده کنید.

 

مطالب کاربردی : 


 

دستگاه سنگ شکن چکش HS10 منگنزی بغل بند مثلثی نافی دار
  گیربکس صنعتی بغل بند ۲۰×۲۵ نافی دار گیربکس کتابی
خرید سنگ شکن غلطک نوار نقاله سنگ شکن فکی
رولیک خرید قطعات سنگ شکن بغل بند ۲۵×۲۵ نافی دار
سلاکس فروآلیاژها خاک کوره
مواد ریخته گری چسب سیلیکات ماسه ریخته گری