دات نت نیوک
تلفن 02155145702
موبایل 09123168508
لاستیک های نوار نقاله
صفاری

لاستیک های نوار نقاله

امروزه در بسیاری از کارخانه های تولید محصولات غذایی و معدن وجود وسیله ای به نام نوار نقاله از اهمیت بالایی برخوردار است. چراکه نوار نقاله (conveyor) دستگاهی است برای حمل بار، توسط فرمان از راه دور از این رو وجود این دستگاه در هر کارخانه تولید محصولات غذایی و معدن به عنوان یک ضرورت تعریف می شود. چراکه این دستگاه از وجود تعداد زیادی از نیروهای فیزیکی حاضر در کارخانه جلوگیری می کند، و در نتیجه تعداد کارگران یک بخش از کارخانه به سبب وجود نوار نقاله کاهش پیدا می کند. به عبارت دیگر این دستگاه عظیم و پرکاربرد می تواند، برای کاهش هزینه های استخدام کارخانه داران به صرفه باشد، چراکه از وجود نیروهای انسانی در بخش های از کارخانه جلوگیری می کند. نوار نقاله ها سیستم های تسمه ای هستند، که در کارخانه ها، کشتارگاه ها، فروشگاه ها و کارخانجات مونتاژ مورد استفاده قرار می گیرد. لاستیک های نوار نقاله به عنوان روکش و پوشش اصلی نوار نقاله به شمار می رود. چراکه محصولات و کالاها، بر روی لاستیک نوار نقاله گذاشته می شوند، و به قسمت دیگری منتقل می شوند.

 

لاستیک-های-نوار-نقاله

 

عملکرد نوار نقاله در صنعت به چه صورت است؟

در کارخانه ها، برای افزایش سرعت و افزایش بازده، استفاده از نوار نقاله به عنوان یک ضرورت تعریف می شود. از این رو اگر فردی در نظر داشته باشد، که در طول روز محصولات زیادی را تولیدو بسته بندی کند، بهتر است که کارخانه خود را به نوار نقاله مجهز کند. از این رو این دستگاه با حرکت رفت و برگشتی که دارد، می تواند میزان تولید و جابه جایی محصولات را افزایش دهد. این دستگاه توسط یک تسمه قوی می تواند، این جابه جایی را انجام دهد. به عبارت دیگر وجود نوار نقاله در صنعت سیمان، تولید فولاد و صنایع خوراکی بسیار کاربرد دارد. به بیانی دیگر تسمه نقاله نواری است، مدار بسته، که با گرفتن انرژی از گیربکس، به کمک دو غلطک ابتدایی و انتهایی به حرکت در می آید.

 

لاستیک نوار نقاله باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

 

لاستیک های نوار نقاله نقش بسیار مهمی را در عملکرد بسیار خوب این دستگاه ایفا می کنند. چراکه این نوع لاستیک ها، باید تمامی محصولاتی که روی آن قرار می گیرند، را جابه جا کنند. پس بهتر است که جنس و نوع این لاستیک ها مقاوم و درجه یک باشد. این نوع لاستیک ها، باید در برابر عواملی چون گرما، سرما، پارگی، منبسط شدن و منقبض شدن مقاوم باشد، چراکه هرنوع تغییری در این نوع لاستیک ها، باعث عقب افتادن کار در آن روز می شود. در بعضی از موارد دیده شده، که به علت وجود سایش زیاد، لاستیک نوار نقاله از بین رفت است، از این رو بهتر است، برای جلوگیری از این واقعه، از لاستیک نوار نقاله عاج دار برای نوار نقاله ها استفاده کنید. به دلیل تنوع بسیار بالای این محصول شرکت های تولید کننده مختلفی لاستیک های نوارنقاله گوناگونی تولید کرده اند، که در این میان می توان به لاستیک نوار نقاله سهند، لاستیک نوار نقاله دنا، لاستیک نوار نقاله کاله، لاستیک نوار نقاله کبری، لاستیک نوار نقاله چینی، لاستیک نوار نقاله تایروک و لاستیک نوار نقاله ترک اشاره کرد.  

 

لاستیک-نوار-نقاله-عاجدار

خصوصیات مهم لاستیک نوار نقاله شامل چه مواردی است؟

نوارهای نقاله به دلیل متنوع بودنشان، در دو نوع لاستیک نوار نقاله 60 و لاستیک نوار نقاله 80 تولید می شوند. از این رو طبیعی است، که هریک از این نوع لاستیک ها از خصوصیات منحصر به فردی برخوردار باشند.
•    ضخامتی در حدود 4 لایه
•    منعطف و مقاوم
•    دارای مقاومت بالا، در برابر فشار و ضربه
•    قابلیت کشسانی بالا
•    ظرفیت گرمایی بالا
•    مقاوم بودن در بابر سرما، یخبندان
•    جابه جایی راحت و روان بر روی لاستیک نوار نقاله
•    مقاومت بالا در برابر محصولات سنگین وزن

 

لاستیک نوار نقاله عرض 80 در چه صنایعی قابل استفاده داست؟

 

از این نوع لاستیک نوار نقاله، بیشتر در معادن زغال سنگ، معادن ماسه شویی، معادن دانه بندی، معادن سنگ و مواد فله ای خشن و سرسخت استفاده می شود. این نوع لاستیک ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند، می توانند برای جابه جایی محصولات سنگین و زیاد از آن ها در روی نوار نقاله ها استفاده کرد.
جمع بندی
نوار نقاله به عنوان یک دستگاه مهم و کاربردی، در صنایع مواد غذایی و معدن به شمار می رود. از این رو برای استفاده درست، و بالا بردن طول عمر آن می توان از لاستیک های با کیفیت و مرغوب برای این نوع دستگاه ها استفاده کرد. چراکه این لاستیک ها چه ساده و چه عاجدار نقش بسیار مهمی را در جابه جایی محصولات روی نوار نقاله دارند. از این رو اگر لاستیک دستگاه شما، دچار پوسیدگی و پارگی شده است، بهتر است با سر زدن به سایت makansangshekan.net  از مشاوره رایگان این مجموعه جهت خرید هوشمندانه خود استفاده کنید.

 

 

مطلب قبلی چکش و روتور ماسه ساز
مطلب بعدی رولیک
51 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه