دات نت نیوک
کانکیو
SuperUser Account

کانکیو

کانکیو هیدروکن

کانکیو هیدروکن 

کانکیو در هیدروکن قطعه ای مخروطی شکل است که در واقع وظیفه چکش در دستگاه های سنگ شکن را بر عهده دارد و قطعه مصرفی دستگاه هیدروکن محسوب می شود و در تماس مستقیم با بار ورودی دستگاه است در نتیجه بیشترین قسمت که در معرض سایش قرار میگیرد کانکیو هیدروکن می باشد در نتیجه جنس و کیفیت آن بسیار مهم بوده و باید مورد توجه قرار بگیرد . کانکیو درون تاپشل قرار میگیرد و بار ورودی تحت فشار بین دو قطعه یعنی کانکیو و منتل خورد می شود .

جنس کانکیو هیدروکن 

جنس کانکیو به دلیل قرار گرفتن در معرض سایش شدید عمدتا فولاد منگنزی می باشد که در سه آنالیز مختلف برای کاربری های مختلف تولید می شود . نوع اول آن جنس فولاد منگنزی می باشد که با بهترین آنالیز و بالاترین کیفیت با بروزترین دستگاه های روز دنیا تولید می شود که این جنس مناسب برای معادنی است که در آن سختی سنگ ها بالا نبوده و مقدار سلیس پایین می باشد . نوع دوم کانکیو مولیبدن دار می باشد در این آنالیز به منظور کاهش هرچه بیشتر سایش کانکیو ،  به مقدار ۰.۳ تا ۰.۵ درصد به آنالیز آن مولیبدن اضافه شده که این امر باعث بالارفتن مقدار سختی کانکیو می شود و در نتیجه مقدار سایش کاهش پیدا می کند . نوع سوم کانکیو منگنزی مولیبدن دار ویژه می باشد این آنالیز با تغییراتی در آنالیز نوع دوم تولید شده که با رساندن مقدار مولیبدن به ۰.۵ تا ۰.۷ درصد و به حداقل رساندن مقدار سایش مانع از ترد شدن قطعه شده و کارایی آن را به حداکثر خود رسانده و کیفیت آن در بالاترین حد قرار دارد به همین دلیل این نوع کانکیو مناسب برای معادن با سنگ های با سلیس بالا و همچنین معادن سنگ آهن بوده و هزینه نگهداری دستگاه سنگ شکن هیدروکن را در پایین ترین سطح ممکن قرار می دهد . 

انواع کانکیو هیدروکن 

کانکیو هیدروکن بر اساس سایز و اندازه دارای انواع مختلفی است . که مصرف کننده بر اساس سایز محصول مورد نیاز مدل مورد نیاز خود را انتخاب می کند . انواع مدل های کانکیو عبارتند از : کانکیو 2 ، کانکیو 4 ، کانکیو 5 ، کانکیو 5.5 ، کانکیو 6.5 ، کانکیو 7 و کانکیو 8 . 

 کانکیو به شکل مخروطی است .با تغییر سایز کانکیو و منتل ، سایز بار خروجی هیدروکن تغییر می کند .

مطلب قبلی باتم شل
مطلب بعدی خنک کننده هیدروکن
1009 رتبه بندی این مطلب:
3.0