دات نت نیوک
غلطک نوار نقاله
admin

غلطک نوار نقاله

غلطک

غلطک نوار نقاله 

غلطک های نوار نقاله باعث به حرکت درآمدن لاستیک در شاسی های نوار نقاله هستند . هر دست غلطک نوار نقاله شامل دو عدد غلطک می باشد که یکی ثابت و یکی متحرک می باشد که هر کدام به واسطه پیچ متری به شاسی متصل می شوند که به آنها اجازه حرکت در جهت یا خلاف جهت شاسی نوار نقاله به منظور ریگلاژ و تنظیم مقدار کشش لاستیک نوار نقاله عمل می کند . غلطک نوار نقاله معمولا در دو قطر 22 و 27 سانت به صورت استاندارد و در قطر های دیگر به صورت سفارشی تولید می شوند . طول این غلطک ها بسته به مورد مصرف و احتیاج در سایز های اسمس 50 ، 60 ، 80 و 100 تولید می شوند که در هر کدام اندازه واقعی 5 سانتیمتر بیشتر از اندازه اسمی می باشد . اندازه های اسمی بیان کننده غلطک نوار نقاله مناسب برای این اندازه ها می باشد .

غلطک نوار نقاله ثابت 

غلطک نوار نقاله ثابت همانگونه که از اسمش پیداست فاقد یاتاقان و بلبرینگ می باشد و قابلیت چرخش حول محور خود را ندارد و همراه با محو حرکت می کند . علت این موضوع این است که نیروی الکتروموتور به واسطه یک گیربکس SN به شفت این غلطک منتقل می شود پس در نتیجه با چرخش شافت خود غلطک هم چرخیده و باعث چرخش نوار نقاله می شود .

غلطک نوار نقاله متحرک 

غلطک نوار نقاله متحرک بر خلاف غلطک ثابت دارای بلبرینگ و یاتاقان می باشد و حول محور شفت می چرخد . این غلطک بیشتر نقش هدایت گر را دارد و نیرویی به لاستیک وارد نمیکند بلکه در اثر نیروی نوار به حرکت در می آید . 

 

 

مطلب قبلی پیچ اصلی هیدروکن
مطلب بعدی کفگرد هیدروکن
170 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه