بوش اکسنتریک

بوش اکسنتریک هیدروکن که از جنس آلیاژ برنج ساخته می شود دارای ارتفاع 385 میلیمتر می باشد . 

بوش اکسنتریک
توضیحات تکمیلی محصول

بوش اکسنتریک هیدروکن که از جنس آلیاژ برنج ساخته می شود دارای ارتفاع 385 میلیمتر می باشد . برای ساخت این محصول از ذوب شمش برنج (نه ضایعات ) به همراه سایر مواد لازم استفاده می شود. 

سنگ شکن هیدروکن یا سنگ شکن مخروطی که به عنوان سنگ شکن ناسه ساز کاربرد دارد. بوش اکسنتریک یکی از قطعات هیدروکن است که در فاصله میان منتل و کانکیو قرار می گیرد و باعث چرخش شفت اصلی می گردد. این قطعه یک قطعه ساخته شده از آلیاژ برنج است و به آن بوش لنگ هیدروکن نیز گفته می شود. بوش لنگ یا اکسنتریک باعث چرخش شفت اصلی و درنهایت باعث دروان منتل و انجام عمل خردایش می گردد. در ادامه این مقاله بیشتر با نوع عملکرد دستگاه هیدروکن و بوش اکستنریک آشنا خواهید شد.

بوش اکسنتریک چیست؟ 

یکی از قطعات مهم دستگاه هیدروکن بوش اکستنریک است. این قطعه نقش بسیار مهمی در انجام عمل خردایش دارد. این قطعه در انتهای شفت اصلی قرار گرفته است و یک سر آن در داخل بوش فولادی است. همین موضوع می تواند سرعت عمل دستگاه سنگ شکن را بالا برده و سنگ های بیشتری را وارد دستگاه کند. این قطعه به روی شفت اصلی به صورت لنگ وار قرار می گیرد و به همین دلیل به جز بوش اکستنریک به آن بوش لنگ یا لنگوار نیز می گویند.

 

بوش اکسنتریک

 

بوش اکستنریک چه کاربردی در هیدروکن دارد؟

بوش لنگ یا بوش اکستنریک هیدروکن نوعی قطعه استوانه ای است که در زیر شافت اصلی قرار دارد. در میان منتل و کانکیو یک شکاف وجود دارد که اکسنتریک در این شکاف قرار می گیرد و با چرخش اکسنتریک باعث چرخش شفت اصلی می شود. چرخش شفت اصلی نیز باعث دوران منتل و هدسنتر می گردد. با باز و بسته شدن فاصله زاویه بین منتل و کانکیو سنگ ها خرد خواهد شد. اکسنتریک همچنین در تنظیم و تغییر سرعت عبور و میزان بار خروجی کاربرد دارد و با تغییر اندازه بوش اکسنتریک می توان این دو شاخص را کم یا زیاد کرد. سایز دهانه باز بین منتل و کانکیو بوسیله جک بالا برنده می تواند تغییر کند و باعث کنترل میزان بارخروجی گردد.

بوش اکستنریک از چه چیزی ساخته شده است؟

تمامی قطعاتی که مستقیما در معرض سایش با سنگ ها هستند برای افزایش مقاومتشان از فولاد منگنز مولیبدن دار ساخته می شوند اما بوش اکستنریک دستگاه سنگ شکن هیدروکن از جنس آلیاژ برنج ساخته می شود. آلیاژ برنج ترکیبی از  مس و روی است. آلیاژ برنج قابلیت چکش خواهری بیشتری دارد و دمای ذوب آن تقریبا بین 900 تا 940 است. این آلیاژ مقاومت بالای در برابر خوردگی و فرسایش دارد و آب و هوا کمتر باعث خرابی آن می شود. بوش اکسنتریک برنجی دارای ارتفاع 385 میلی متر است و برای ساخت آن از ذوب شمش برنج و مواد دیگر استفاده می شود. برای ساخت اکستنریک هیچ گاه از ضایعات برنجی نباید استفاده نمود.

نحوه قرار گیری قطعات هیدروکن

سنگ شکن مخروطی یکی از سنگ شکن های محبوب است که به عنوان سنگ شکن ثانویه و یا ماسه ساز کاربرد دارد. این دستگاه در سایز ها مختلف ریز شکن، متوسط شکن و درشت شکن کاربرد دارد. عمل خردایش سنگ ها در سنگ شکن هیدروکن بوسیله منتل و کانکیو انجام می گیرد. کانکیو یکی از قطعات ثابت است که درون بدنه اصلی دستگاه یعنی تاپشل  قرار دارد و منتل قطعه ای متحرک است که روی هدسنتر قرار می گیرد. هدسنتر یک قطعه مخروطی شکل است که روی شفت اصلی سوار می شود. بوش اکسنتریک نیز در میان دو قطعه منتل و کانکیو و در پایین شفت اصلی قرار دارد و با تنظیم اکستنریک می توان میزان بار خروجی را نیز تنظیم کرد.

سنگ شکن مخروطی

هیدروکن نوعی دستگاه سنگ شکن مخروطی است که بیشتر به عنوان سنگ شکن ثانویه کاربرد دارد. سنگ شکن اولیه قلوه شکن و سنگ شکن ثانویه ماسه ساز است. برا اینکه بتوانیم از قسمت ماسه ساز آن استفاده کنیم باید تاپشل دستگاه را رو سایز 4 تنظیم کنیم و از منتل سایز 2 و کانکیو سایز 2 یا 4 استفاده کنیم. در صورتی که بخواهیم سایز خردایش را کم یا زیاد کنیم  و عملکرد دستگاه را به درشت شکن تبدیل کنیم لازم است که سایز تاپشل نیز تغییر کند. برای این حالت لازم است منتل روی سایز 4 و از کانکیو با  سایز 4 ، 5 ، 6.5 ، 7 و یا 8 استفاده کرد. بیشترین کاربرد این دستگاه ماسه سازی بوده و مصالح آن بیشتر به شکل پولک است. سنگ شکن هیدرولیک بر روی شاسی که متعلق به خودش است نصب می گردد. تانک روغن هیدرولیک و خنک نیز به همراه آن روی شاسی نصب می شوند. تابلو برق این دستگاه نیز می تواند از دخالت دستی به خودکار و برعکس تغییر کند. عملکرد دستگاه بوسیلی همین تابلو برق قابل کنترل است. هیدروکن های تولیدی معمولا دارای یک رادیاتور روغنی است که در معادن و کارخانجات خردایش سنگ موجود در شرایط آب و هوای گرم و خشک نیز می توان از آن استفاده نمود.

یکی از قطعات مهم دستگاه سنگ شکن مخروطی، بوش اکستنریک است. این قطعه از آلیاژ برنج ساخته شده است. اکستنریک در پایین شفت اصلی به صورت لنگ وار قرار دارد و یک سر دیگر آن متصل به بوش فول فولادی است. اکستنریک فاصله میان منتل و کانکیو را پر می کند و باعث چرخش شفت اصلی می گردد. چرخش شفت اصلی در نهایت باعث چرخش منتل می شود و خردایش صورت می گیرد. شرکت ماکان سنگ شکن یکی از شرکت های تولیدی انواع قطعات سنگ شکن است. این شرکت توانسته است اقدامات زیادی در راستای توسعه ساخت و توزیع تمامی قطعات دستگاه سنگ شکن و خطوط خردایش انجام داده است. دقت، سرعت و تضمین کیفیت فاکتور های مهم و اساسی قابل توجه ماکان سنگ شکن است.

 

 

مطالب کاربردی : 


 

دستگاه سنگ شکن چکش HS10 منگنزی بغل بند مثلثی نافی دار
  گیربکس صنعتی بغل بند ۲۰×۲۵ نافی دار گیربکس کتابی
خرید سنگ شکن غلطک نوار نقاله سنگ شکن فکی
رولیک خرید قطعات سنگ شکن بغل بند ۲۵×۲۵ نافی دار
سلاکس فروآلیاژها خاک کوره
مواد ریخته گری چسب سیلیکات ماسه ریخته گری