دات نت نیوک
تلفن 02155145702
موبایل 09123168508
هدسنتر
صفاری
/ دسته ها: محصولات, هدسنتر

هدسنتر

هدسنتر یکی از اجزای هیدروکن سنگ شکن است و این قطعه بر روی شفت اصلی سنگ شکن بسته می شود. در سنگ شکن هیدروکن عمل خرد کردن سنگ ها به اجزای ریز تر که به آن  خردایش گفته می شود با بسته شدن فاصله قسمت متحرک و ثابت سنگ شکن انجام می شود. قسمت متحرک سنگ شکن منتل و قسمت ثابت آن کانکیو نام دارد. بر روی شفت اصلی ابتدا هدسنتر که شکلی مخروطی دارد قرار می گیرد و سپس بر روی آن منتل بسته می شود. حرکت قسمت لنگ شفت باعث تغییر در فاصله بین کانکیو و منتل می گردد و همین امر سبب کامل شدن عمل خردایش می گردد. انرژی لازم برای دوران قطعات شفت و منتل و هدسنتر چیزی حدود 125hp  است که توسط یک دینام تامین می گردد.
 

هدسنتر

هدسنتر در کجا قرار می گیرد؟

هدسنتر یک قطعه مخروطی شکل در دستگاه هیدروکن است. مهمترین کارکرد دستگاه سنگ شکن هیدروکن استفاده از آن به عنوان سنگ شکن ثانویه است. هدسنتر در سنگ شکن ها دقیقا روی شفت اصلی قرار می گیرد. روی هد سنتر قطعه ای متحرک منتل قرار دارد. جنس قطعه هد سنتر از فولاد منگنز مولیبدن دار است تا در اثر سایش بتواند مقاومت بالایی داشته باشد. هدسنتر در معرض سایش قطعات دستگاه هیدروکن قرار دارد. هدسنتر نیز به همراه شفت و منتل می چرخد که در اثر این دوران و تغییر فاصله ی بین منتل و کانکیو عمل خردایش یا سنگ شکنی انجام می گیرد.

هیدروکن یا ماسه ساز مخروطی چگونه عمل می کند؟

هیدروکن یا ماسه ساز مخروطی یکی از انواع دستگاه های سنگ شک و ماسه سازی است که به عنوان هم سنگ شکن اولیه و هم ثانویه استفاده می و گردد در نهایت باعث تولید مصالح به شکل پولک می گردد. عملکرد این دستگاه و انجام خردایش در آن همانطور که گفته شد بوسیله ی بسته شدن فاصله بین منتل و کانکیو انجام می شود. منتل یکی از قطعات این سنگ شکن است که بر روی شفت اصلی قرار می گیرد. کانکیو نیز در داخل بدنه دستگاه تاپ شل نصب شده است و قسمت ثابت سنگ شکن است. شکل بین این دو قطعه توسط یک قطعه به نام اکسنتریک باز و بسته می گردد. . اکسنتریک درپایین شفت اصلی قراردارد و باعث چرخش شفت اصلی می شود.
چنانچه بخواهیم اندازه بار خروجی را مطابق با نیازمان تغییر دهیم می توانیم سایز دهانه بین منتل و کانکیو را تغییر دهیم.  همچنین می توان با تغییر میزان لنگ سرعت عبور و میزان بار خروجی را تغییر داد. به  تغییر سایز اکسنتریک در دستگاه سنگ شکن هیدروکن میزان لنگ گفته می شود. عملکرد دستگاه هیدروکن را از طریق تابلوی برق دستگاه که می توان حالت آن را از دستی به خودکار تغییر داد، کنترل کرد. تانک روغن هیدرولیک و خنک کننده روی شاسی نصب می شود. البته هیدروکن های تولیدی رادیاتور های روغنی مخصوصی دارند که مناسب جهت استفاده در معادن و کارخانه های خردایش در  مناطق با آب و هوای  گرم و خشک است.

ویژگی های هیدروکن

 هیدروکن ها در سایز های مختلف ریز شکن، متوسط شکن و درشت شکن دسته بندی می گردند. تمام قطعات اصلی هیدروکن ها که مستقیما با بار در تماس هستند از جنس فولاد منگنزی مولیبدن دار ساخته می شوند. این قطعات مقاومت به دلیل ساخته شدن از این موارد مقاومت بسیار زیادی در برابر سایش برخوردار هستند.  
•    استفادده  از هیدروکن به عنوان سنگ شکن اولیه و ثانویه در معادن
•    مناسب برای تولید شن و ماسه زیاد
•    خردایش سنگ های سخت با راندمان بالا
•    ظرفیت بالای دستگاه به دلیل داشتن دهانه بزرگ در ورودی بار
•    قطعات سایشی ساخته شده از فولاد منگنز مولیبدن دار
•    وزن پایین و آسانی در حمل و نصب
•    دارای 3 سیستم روغن کاری اتوماتیک که باعث بازدهی بالا و کاهش هزینه های نگهداری در آن می شود.
•    ساختمان قوی و محکم و مقاومت زیاد در برابر خردایش سنگ
 

هیدروکن

 

هیدروکن ها به چند روش قابل استفاده هستند؟


در صورتی که هیدروکن به عنوان قلوه شکن استفاده شود باید سایز تاپشل آن تغییر کند. در این روش که سنگ شکن اولیه نامیده می شود منتل 2 را همراه با کانکیو 2 و یا 4 بسته می شود. اما در صورتی که بخواهیم هیدروکن را به عنوان سنگ شکن ثانویه یا همان ماسه ساز استفاده کنیم باید از هر دو قطعه منتل 4 و کانکیو 4 استفاده می شود. همچنین اگر بخواهیم که از این هیدروکن به عنوان درشت شکن نیز استفاده کنیم لازم است که منتل 4 را همراه با کانکیو 4 به بالا استفاده کرد.

جمع بندی
هدسنتر یکی از قطعات دستگاه هیدروکن یا ماسه ساز مخروطی است. هیدروکن به دو روش سنگ شکن اولیه و ثانویه در معادن استفاده می شود اما بیشترین استفاده آن به عنوان سنگ شکن ثانویه است. هد سنتر قطعه مخروطی شکلی است که روی شفت اصلی قرار می گیرد. روی قطعه هد سنتر قطعه متحرک دستگاه هیدروکن یعنی منتل بسته می شود. تغییر در فاصله ایجاد شده بین منتل و کانکیو که قطعه ثابت است و درون شفت اصلی قرار دارد باعث عمل خردایش می گردد. شرکت ماکان سنگ شکن دارای بیش از ربع قرن تجربه، در ساخت انواع دستگاه های سنگ شکن و خطوط خردایش به شمار می آید. این شرکت علاوه بر تامین و تولید تجهیزات لازم در داخل کشور، توانایی تامین محصولات و عرضه آن در سطوح بین المللی را دارد. این شرکت تلاش دارد تا تمام محصولات خود را با حداقل زمان ممکن و با مناسبترین قیمت ها در اختیار خریداران قرار دهد.

 

مطلب قبلی کفگرد هیدروکن
مطلب بعدی منتل هیدروکن
65 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه