دات نت نیوک
تلفن 02155145702
موبایل 09123168508
منتل هیدروکن
صفاری

منتل هیدروکن

منتل یکی از مهمترین قطعات سنگ شکن هیدروکن است که شکلی مخروطی دارد. این قطعه که منتل نام دارد، تاثیر به سزایی در خروجی تولید شده توسط سنگ شکن را ایفا می کند. منتل اصلی ترین قطعه در بخش خردایش بار ورودی است. این قطعه با فشار زیادی که به بار ورودی می دهد، باعث خرد شدن بار ورودی مثل سنگ می شود. منتل سنگ شکن های هیدروکن بر روی هد سنتر شفت قرار می گیرد. این قطعه وزن بسیار بالایی داشته و از فولاد ضد سایش بهره مند است. وزن این قطعه فولادی چهارصد کیلوگرم بوده و با کمک قطعه کانکیو عمل خردایش انواع سنگ را انجام می دهد. عمل خردایش در سنگ شکن هیدروکن به وسیله بسته شدن منتل و همینطور قطعه کانکیو انجام می شود. نوع فولاد به کار رفته از نوع منگنزی مولبیدن دار بوده و مدل آن MO40 است.
 

تنظیم کردن فاصله بین کانکیو و منتل

کانکیو و منتل دو قطعه ای هستند، که با هم عمل خردایش را انجام می دهند. اپراتور دستگاه سنگ شکن هیدروکن در صورتی که مورد نیاز است، به وسیله جک هیدروکن منتل را به سمت بالا کشیده و بدین وسیله فاصله ای که بین کانکیو و منتل است را کم می کند. برای اینکه این کار صورت بگیرد، از جک دستی یا جک دیجیتالی استفاده می شود. جک دیجیتالی نسبت به جک دستی بسیار بهتر است، زیرا بسیار دقیق تر عمل می کند. این نوع جک که دیجیتالی است، ورود قطعه آهنی به داخل محفظه های منتل و همینطور کانکیو را به خوبی تشخیص می دهد. در صورت مشاهده نیز به صورت کاملا اتوماتیک خیلی سریع منتل را به سمت پایین کشیده و مانع آسیب جدی به دستگاه سنگ شکن هیدروکن می شود. بنابراین جک دیجیتالی نسبت به جک دستی برتری دارد.

عملکرد سنگ شکن

سنگ شکن یک وسیله یا دستگاه بوده که برای خرد کردن و شکستن انواع سنگ ها استفاده می شود. سنگ شکنی نخستین مرحله از خرد کردن مواد معدنی استخراج شده از دل معدن و جاهای دیگر طبیعت است. با استفاده از سنگ شکن ها اولیه، در آغاز سنگ های با ابعاد دو متر را به ابعادی کوچکتر در اندازه 20 الی 25 سانتی متر تبدیل می کنند. در مرحله بعدی با استفاده از سنگ شکن های ثانویه به ابعاد کوچکتری تقسیم بندی می کنند. سپس با استفاده سنگ شکن هایی که ثالثیه نامیده می شوند، این سنگ به اندازه های بسیار ریز تری تبدیل می شوند. پس اندازه دستگاه های سنگ شکن اولیه نسبت به حجم خرد کردن سنگ های بزرگ بسیار بزرگتر از سنگ شکن های ثانویه و ثالثیه هستند.  

سنگ شکن هیدروکن

از این نوع سنگ شکن مخروطی برای مراحل ثانویه خرد کردن و شکستن سنگ ها استفاده می شود. با تنظیم کردن فاصله بین منتل و کانکیو در این سنگ شکن، عمل خرد کردن سنگ ها به درستی انجام می شود. نیروی محرکه ای که برای چرخیدن لازم است، توسط الکتروموتور آن تهیه می شود. در سنگ شکن هیدروکن تقریبا تمام قطعات آن که ساخته شده اند، از جنس فولاد مولیدن دار بوده که مقاومت و استحکام بالایی دارد. در صورت قطعی برق، به راحتی و تنها با فشار دادن یک دکمه، منتل هیدروکن به سمت پایین کشیده شده و ماده هایی که در سنگ شکن هستند، به سرعت و به آسانی تخلیه می گردند. این یک مزیت مثبت از سنگ شکن هیدروکن است زیرا در سنگ شکن های دیگر مدت زمان بیشتری برای تخلیه کردن صورت می گیرد. به صورت کاملا خودکار می توان ابعاد دهانه سنگ شکن هیدروکن را توسط plc تنظیم کرد.

 

سنگ شکن هیدروکن

معرفی سنگ شکن مخروطی و غلتکی

سنگ شکن مخروطی یکی از انواع سنگ شکن است و بیشتر در مراحل ثانویه و سنگ هایی با ابعاد کوچکتر از آن  که مرحله سوم است، مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر از این نوع سنگ شکن در جاهایی مثل کارخانه هایی که شن و ماسه دارند، استفاده مناسبی صورت می پذیرد. سنگ شکن مخروطی دو نوع سرکوتاه و استاندارد باری دارد. نوع سرکوتاه محصولاتی در اندازه های بسیار ریز که از 0.2 شروع تا حداکثر 2 سانتی متر را تولید می کنند. در مدل استاندارد باری اندازه ها بزرگتر از نوع سرکوتاه بوده و محصولات اندازه ای بین 0.5 تا نهایتا 7 سانتی متر تولید می کنند. سنگ شکن غلتکی کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و سنگ شکن مخروطی جای آن ها را پر کرده است. کاربرد این سنگ شکن ها برای تولید کردن محصولاتی است که بسیار نرم هستند. بیشتر برای خرد کردن مواد یخ زده، گچ، آهک، زغال سنگ و مشابه آن مورد استفاده قرار می گیرند.
جمع بندی
قطعه منتل در سنگ شکن هیدروکن یکی از مهمترین قطعات است و از جنس فولاد منگنزی مولبیدن دار است. منتل به کمک یکی دیگر از قطعات به نام کانکیو وظیفه خرد کردن انواع مواد ورودی به سنگ شکن هیدروکن را دارد. وظیفه اصلی سنگ شکن خرد کردن انواع سنگ ها و کلیه موادی است که به داخل این دستگاه وارد می شود. از سنگ شکن هیدروکن اکثرا برای خرد کردن مواد در مرحله ثانویه سنگ شکنی استفاده می گردد. شرکت ماکان سنگ شکن یکی از مهمترین و بهترین شرکت های تولید کننده انواع دستگاه های سنگ شکن است. این شرکت انواع دستگاه های سنگ شکن مثل سنگ شکن های فکی، چکشی، هیدروکن، ضربه ای، ریز شکن سانتیریفیوژ و غیره را تولید و عرضه می کند. این شرکت آماده همکاری با مجموعه ها، سازمان ها و همچنین شرکت های مختلف جهت بازسازی، نصب و ساخت انواع دستگاه های سنگ شکن است.

 

مطلب قبلی هدسنتر
مطلب بعدی کانکیو
47 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه