دات نت نیوک
کفگرد هیدروکن
admin

کفگرد هیدروکن

کفگرد

کفگرد هیدروکن 

کفگرد هیدرکن از جمله قطعاتی در دستگاه هیدروکن می باشد که دارای استحلاک قرار میگیرد و به این خاطر معمولا در هر سرویس نیاز با تعویض دارد . 

انواع کفگرد هیدروکن

در هر دستگاه هیدروکن سه نوع کفگرد وجود دارد که هر کدام در جای مخصوص به خود قرار می گیرد و کارکرد خاص خود را دارد .

کفگرد عدسی 

یکی از پرمصرفترین کفگردهای هیدروکن کفگرد عدسی می باشد . علت اسم گذاری این نوع کفگرد این است که یک سمت آن شکل محدب گونه دارد و دارای نقش برجسته مخصوص به خود است . سمت دیگر آن صاف بوده و یک نافی در مرکز آن برای قرار گیری در محل خود دارد . جنس کفگرد عدسی همانند بوش اکسنتریک و بوش کنگره ای از جنس فلز برنج و زرد رنگ می باشد . کفگرد عدسی در انتهای شافت اصلی هیدروکن و بر بروی کفگرد استیل قرار میگیرد . همانگونه که در تصاویر مشخص است کفگرد عدسی دایره ای شکل است و قطر آن 255 میلیمتر و با ضخامت 26 تا 27 میلیمتر می باشد و وزن تقریبی آن 12 تا 13 کیلوگرم است .

کفگرد تخت 

کفگرد تخت از نظر ظاهری به کفگرد عدسی شباهت دارد با این تفاوت که وجه محدب کونه کفگرد عدسی در عدسی تخت وجود ندارد و همانگونه که از اسم آن برمی آید تخت است . کفگرد تخت نیز همانند کفگرد عدسی ، بوش اکسنتریک و بوش کنگره ای از آلیاژ برنج ساخته می شود و بین پیستون هیدروکن و کفگرد استیل قرار میگیرد . وزن کفگرد تخت در حدود 9 تا 10 کیلوگرم می باشد . کفگرد تخت همانگونه که قبلا گفته شد از نظر ظاهری کاملا مشابه کفگرد عدسی دایره ای شکل باقطر 255 میلیمتر و ضخامت 26 تا 27 میلیمتر است .

کفگرد استیل 

کفگرد استیل بر خلاف دو نو ع کفگرد قبل که در بالا به آن اشاره شد از جنس استیل ساخته شده و مابین دو کفگرد تخت و عدسی قرار میگیرد . کفگرد استیل نیز ظاهری دایره گونه دارد و قطر آن نیز همانند دیگر کفگرد ها 255 میلیمتر می باشد . وزن کفگرد استیل در حدود 10 تا 12 کیلوگرم بوده و ضخامت آن 35 تا 40 میلیمتر است .

مطلب قبلی غلطک نوار نقاله
مطلب بعدی هدسنتر
145 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه