دات نت نیوک
تلفن 02155145702
موبایل 09123168508
چکش و روتور ماسه ساز
صفاری

چکش و روتور ماسه ساز

از گذشته تا به امروز استفاده از سنگ ها، در زندگی افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بود. از این رو برخی از افراد از سنگ ها، به صورت قلوه ای و برخی دیگر از شکستن و خرد کردن آن به مواد خاکی که نیاز داشتند، دست پیدا می کردند. از این رو شکستن سنگ ها، در دستگاه های سنگ شکن، با توجه به نیاز افراد انجام می شود. چراکه برخی از افراد به سنگ های نیاز دارند، که از شکستن و خرد کردن آن ها به گچ برسند. برخی از افراد نیز سعی دارند، تا با شکستن و خرد کردن انواع سنگ ها به شن، ماسه، سیمان و حتی طلا دست پیدا کنند. از این رو تنها نکته ای که در این بخش بسیار پر اهمیت است، این است که برای دست یابی به گچ، سیمان، ماسه و طلا، باید سنگ ها را به اندازه های مختلف خرد کرد، چراکه برای به دست آوردن گچ و سیمان، سنگ ها باید تا حدی خرد شوند، که هیچ دانه درشتی از سنگ های اولیه در آن دیده نشود.

 

 

چکش-ماسه-ساز

 

چکش ماسه ساز چیست، و در چه مواردی کاربرد دارد؟

جهت تبدیل سنگ ها، به ماسه در دستگاه های سنگ شکن باید پس از قرار دادن سنگ ها، در دستگاه ها سنگ شکن، از چکش های ماسه ساز خرگوشی، جهت شکستن این نوع سنگ ها استفاده کرد. چراکه این نوع چکش ها، به دلیل حالتی که دارند، می تواند با ایجاد ضربات محکم و عمیق به سنگ ها، آن ها را به ماسه تبدیل کنند. به عبارت دیگر اگر بخواهیم چکش ماسه ساز را تعریف کنیم، به یک سنگ شکن چکشی با شفتی که به صورت عمودی است گفته می شود. سنگ ها پس از برخورد با این چکش، و پرتاب به سوی سندان ماسه ساز، که روی قسمت درونی چکش قرار گرفته است، خرد می شوند. این نوع چکش ها، به دلیل این که باید سنگ ها را خرد کنند، باید از مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار برخوردار باشند. این نوع چکش ها به صورت چکش ماسه ساز منگنزی و چکش ماسه ساز منگنزی مولیبدن دار در بازار تولید و عرضه می شود.

 

سندان ماسه ساز

 

خصوصیات مهم چکش ماسه ساز خرگوشی

از ویژگی های مهم این نوع سنگ شکن می توان به، ظرفیت ورودی بسیار بالای آن اشاره کرد، این ظرفیت معادل15-20 تن در ساعت است. سایز خروجی ماسه ها، از این دستگاه حدود 0 تا15 میلی متر است. از دیگر خصوصیات مهم این دستگاه، می توان به نصب راحت آن، عملکرد بدون لرزش و تعویض قطعات در کمترین زمان اشاره کرد.

 

قطعات داخلی چکش ماسه ساز خرگوشی شامل چه مواردی است؟

 

چکش های ماسه ساز خرگوشی دارای قطعات درونی هستند، که در جهت شکستن و خرد کردن قطعات سنگ ها از آن استفاده می کنند. از این رو این قطعات داخلی باید قابل تعویض باشند، تا در صورت آسیب دیدن، آن قطعه تعویض شود.
    سندان ماسه ساز
سندان یک ابزار فلزی است، که برای صاف کردن تکیه های آهنی از آن استفاده می شود. آهنگران تکیه های آهنی را بر روی سندان های فلزی قرار می دهند، و با پتک بر روی آن می کوبند، تا آن صاف شود. سندان ها از جنس فولاد و چدن هستند، چراکه این نوع آلیاژهای آهن در برابر فشار و ضربه بسیار مقاوم است. دماغه روی سندان ها باعث می شود، باعث خرد شدن سنگ ها می شود.
•    روتور ماسه ساز
روتور ماسه ساز در سنگ شکن های چکشی مورد استفاده قرار می گیرد. از این نوع روتور ها، در سنگ شکن ها، با توجه به ومیزان و نوع سنگ ها می توانند بیشتر از 2 عدد در داخل سنگ شکن ها استفاده شود. روتور ماسه ساز باید توسط الکتروموتور و تسمه به یک شافت در سنگ شکن وصل شود. پس از این اتصال، روتور های ماسه می چرخند و پس از ورود سنگ ها به داخل دستگاه سنگ شکن، چکش های ماسه ساز خرگوشی که روی روتور ماسه ساز قرار گرفته اند، سنگ ها را خرد می کند. به بیان ساده تر چکش های ماسه ساز، روی روتور ماسه ساز قرار می گیرند، تا از طریق آن بتوانند سنگ های درون سنگ شکن را خرد کنند.

 

روتور-ماسه-ساز

 

جمع بندی
همانطور که می دانید بسیاری از فرآورده های طبیعی چون خاک، ماسه وسیمان از سنگ ها استخراج می شود. از این رو بهتر است، برای به دست آوردن هریک از مصالح مورد نیاز، از دستگاه های سنگ شکن مخصوص همان مصالح استفاده کنید. چراکه این نوع دستگاه ها، به دلیل داشتن چکش ها و روتور های ماسه ساز قابلیت این را دارند، که سنگ ها را در هر ابعادی که هستند، خرد و پودر کنند. از این رو ممکن است، هریک از این قطعات به مرور زمان دچار استهلاک و فرسودگی شوند، از این رو بهتر است با مشاهده سایت makansangshekan.net و با تماس با شماره 02155145702 می توانید، قبل از خرید چکش و روتور ماسه ساز، برای دستگاه سنگ شکن خود، از مشاوره رایگان مجموعه ماکان سنگ شکن استفاده کنید.

 

 

مطلب قبلی چکش سنگ شکن بهرینگر
مطلب بعدی لاستیک های نوار نقاله
46 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه