دات نت نیوک
تلفن 02155145702
موبایل 09123168508
چکش ماسه ساز
SuperUser Account

چکش ماسه ساز

چکش ماسه ساز

چکش ماسه ساز خرگوشی 

این چکش به علت اینکه از نظر ظاهری به خرگوش شبیه است با همین نام نامیده می شود . چکش ماسه ساز خرگوشی نیز همانند دیگر چکش ها براساس چرخش با دور بالا و پرتاب بار وارده به دستگاه ماسه ساز خرگوشی و برخورد آن با سندان ماسه ساز موجب شکست بار می شود . تعداد هر دست چکش ماسه ساز خرگوشی 4 عدد می باشد و وزن هر عدد از آن در حدود 45 کیلوگرم است . 

انواع چکش ماسه ساز خرگوشی 

چکش ماسه ساز خرگوشی به علت داشتن نقاطی با ضخامت کم و این که این نقاط باعث شکست می شود با جنس نایهارد تولید نمی شود . چکش ماسه ساز خرگوشی در در سه نوع فولاد منگنزی ، فولاد منگنزی مولیبدن دار و به صورت سفارشی با جنس فولاد منگنزی مولیبدن دار ویژه قابل تولید است . 

چکش ماسه ساز خرگوشی منگنزی : این نوع چکش از جنس فولاد منگنزی می باشد و همانطور که میدانید سایش در فولاد منگنزی پایین می باشد . این نوع از چکش ماسه ساز خرگوشی برای معادن کوهی مناسب می باشد که درصد سیلیس در آن پایین است . این نوع از چکش ماسه ساز خرگوشی همچنین ارزان ترین نوع می باشد و به همین خاطر بسیار معمول است .

چکش ماسه ساز خرگوشی منگنزی مولیبدن دار : این نوع چکش نیز از جنس فولاد منگنزی ساخته می شود با این تفاوت که 0.3 درصد از وزن آن را مولیبدن تشکیل می دهد . این امر باعث می شود سایش در آن به صورت چشمگیری کاهش پیدا کند و این نوع چکش را برای معادن با سیلیس و سختی بالا مناسب کند . همچنین این چکش برای معادن رودخانه ای که دارای آب می باشد نیز مناسب است . 

چکش ماسه ساز خرگوشی منگنزی مولیبدن دار ویژه : این نوع چکش به علت داشتن قیمت بالا به صورت سفارشی و برای کاربرد های خاص مانند معادن سنگ آهن تولید می شود . در آنالیز این نوع چکش به مقدار 0.5 تا 0.7 درصد وزنی مولیبدن وجود دارد که این امر موجب به حداقل رسیدن میزان سایش چکش می شود .

مطلب قبلی ماسه ساز خرگوشی
مطلب بعدی سندان ماسه ساز
244 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه