دات نت نیوک
چکش بهرینگر HS10
SuperUser Account

چکش بهرینگر HS10

چکش HS 10

چکش بهرینگر HS 10

چکش بهرینگر یا چکش HS کار شکست مواد را در دستگاه بهرینگر بر عهده دارد به این صورت که بار ورودی به دستگاه با چکش بهرینگر HS 10 که با سرعت زیاد در حال چرخش است برخورد می کند . چکش با انرژی زیاد حاصل از دوران با سرعت بالا بار ورودی را به طرف بغل بند بهرینگر HS پرتاب می کند مصالح با سرعت بسیار زیاد با بغل بند ها برخورد می کنند و میشکنند . این عمل تا رسیدن به سایز مورد نظر ادامه می یابد . هر دست چکش بهرینگر HS 10 از چهار عدد چکش تشکیل می شود که وزن کلی هر دست در حدود 756 کیلوگرم می باشد .چکش بهرینگر HS 10 نیز مانند بسیاری از مصالح به منظور طولانی کردن عمر مفید آن در شرایط و معادن مختلف در جنس های مختلفی ساخته می شوند که در ادامه به آن می پردازیم .

انواع چکش بهرینگر HS 10

1 - چکش بهرینگر HS10 منگنزی : این نوع چکش همانگونه که از اسمش مشخص است از فولاد منگنزی ساخته شده و برای معادن شن و ماسه با مصالح با سختی کم مناسب می باشد . این نوع چکش در واقع معمول ترین و ارزان ترین نوع چکش بهرینگر HS می باشد .

2 - چکش بهرینگر HS 10 نایهارد : این نوع چکش از چدن نایهارد ساخته می شود و برای معادن با مصالح با سختی بالا مناسب است . 

3 - چکش بهرینگر HS 10 هایکروم : در ساخت این نوع چکش از درصد کروم بالا استفاده شده است و با این کار سایش در آن به حداقل ممکن رسیده است . این نوع چکش بهرینگر برای معادن با مصالح با سلسیس بالا و سختی زیاد مانند معادن سنگ آهن مناسب است . یکی از مشکلات این نوع چکش ترد بودن آن است که باید در حمل و نصب آن در دستگاه بسیار دقت نمود به دلیل اینکه ممکن است حتی با روی هم افتان دو چکش برروی هم باعث شکستن آن بشوید ولی اگر بطور درست در دستگاه نصب شود دارای عمر مفید بسیار طولانی نسبت به دیگر انواع چکش بهرینگر است .

4 - چکش بهرینگر HS 10 منگنزی مولیبدن دار : این نوع چکش از فولاد منگنزی به همراه 0.3 تا 0.5 درصد مولیبدن استفاده شده است . مولیبدن در درون آنالیز چکش باعث کاهش میزان سایش آن می شود  . این نوع آلیاژ در ساخت چکش بهرینگر HS 10 معمول نیست و به صورت سفارشی ساخته می شود . به خاطر شکل و از آن مهمتر وزن سنگین این چکش هزینه آن بسار زیاد است . 

5 - چکش بهرینگر HS 10 منگنزی مولیبدن دار ویژه :  در این مدل از چکش بهرینگر HS 10 نیز از مولیبدن استفاده شده است با این تفاوت که درصد آن بین 0.5 تا 0.7 درصد وزنی می باشد . این مدل از چکش نیز همانند مدل قبل معمول نیست و به صورت سفارشی ساخته می شود و هزینه ساخت آن بالا می باشد .

 

 

مطلب قبلی چکش بهرینگر HS7
مطلب بعدی سنگ شکن بهرینگر یا HS
268 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه