دات نت نیوک
تلفن 02155145702
موبایل 09123168508
رولیک نوار نقاله
SuperUser Account

رولیک نوار نقاله

رولیک نوار نقاله

رولیک 

رولیک  نوار نقاله ها در نوارنقاله ها کار به گردش درآوردن نوار نقاله را به عهده دارند و همچنین باعث اصطهکاک مواد حمل شده با سطح تسمه نقاله می شوند ، به همین جهت رولیک ها دائما در حال ساییده شدن هستند و باید به آنها توجه کافی شود . در نتیجه می توان گفت رولیک ها در تسمه نقاله از اجزای مهمی محسوب می شوند . در ساخت انواع نوار نقاله ، براساس میزان توناژ برداشتی و نوع مواردی که باید توسط نوار نقاله حمل شود قطر و سایز رولیکی که باید در نوار نقاله به کار رود متفاوت می شود . همچنین براساس نوع کارایی نوار نقاله رولیک ها دارای انواع متفاوتی می باشند ..

انواع رولیک

1 – رولیک پرسی :

در این نوع رولیک هم از بلبرینگ ها نو استفاده می شود هم از بلبرینگ های کهنه و از ارزان ترین انواع رولیک است . ضخامت لوله در رولیک های پرسی 1.5 میلیمتر است 

2 – رولیک بلبرینگ تعویضی :

این نوع رولیک از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار است و دارای عمر مفید بیشتری نسبت به رولیک پرسی می باشد . رولیک بلبرینگ تعویضی دارای اجزای مختلفی برای جلوگیری از نفوذ گرد و خاک می باشد . این نوع رولیک را هم می توان با بلبرینگ بلبرینگ نو و یا حتی بسته به نیاز مشتری با بلبرینگ هایی با کیفیت بالاتری ساخت که هم کیفیت و طول عمر بیشتری دارند و هم به نسبت سایر رولیک ه قیمت بالاتری .

این دو نوع رولیک را می توان در انواع لاستیکی ، ضربه گیر و تفلنی در طول و قطر های مختلفی تولید کرد .

مطلب قبلی توگل فک
مطلب بعدی گیربکس SN
237 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه