دات نت نیوک
توری سرند
admin
/ دسته ها: محصولات, سرند

توری سرند

توری

توری سرند 

توری سرندی در واقع جزو لوازم مصرفی دستگاه های سرند می باشد و برای دانه بندی محصولات بکار می رود و بر اساس نیاز و دانه بندی محصولات مش مورد نظر انتخاب می شود . توری جزء اصلی دستگاه سرند است و عمل جداسازی را انجام می دهد و به دلیل اینکه در تماس مستقیم با بار می باشد سایش در آن به سرعت اتفاق می افتد . توری های سرندی عمدتا در دو کارخانه در شهر های تبریز و سبزوار مشهد ساخته می شوند همچنین توری های سرند در دو سایز 1*1.5 متر برای سرند های با ابعاد 1.5*5 یا بزرگتر و 1*2 متر برای سرند های 2*6 یا کوچکتر ساخته می شوند البته توری های با سایز کوچکتر از 3 میلیمتر مانند 02 و 01 به صورت رول در عرض های 1 و 1.5 متر و در طول 15 متر ساخته می شوند . مش هایی که عمدتا در کارخانه های شن و ماسه استفاده می شوند از 1 میلیمتر که در ابعاد مش توری سرندی به آن 01 گفته می شود تا 7 سانت که به آن 70 نیز گفته می شود .

انواع توری سرند 

توری های سرندی در دو جنس فولادی و آهنی ساخته می شوند که هرکدام موارد مصرف مختلفی دارند 

توری های آهنی ارزان تر است ، در برابر ضربه از خود انعطاف نشان می دهد ، معمولا از مفتول ضخیم تری نصبت به فولادی بافته می شود ولی در برابر سایش نسبت به توری فولادی ضعیف تر می باشد .

توری های فولادی کرانتر هستند ، در برابر ضربه احتمال شکست دارند به همین خاطر با تعداد پیچ های بیشتری بر روی سرند بسته می شوند . از مفتول نازکتری نسبت به توری آهنی بافته می شوند ولی در برابر سایش مقاومت بیشتری دارند .

همانطور که مشخص است توری های فولادی برای معادن با سلیس بالا و سختی زیاد و معادن رودخانه ای مناسب می باشد و توری های آهنی برای معادنی باسیلیس کم و معادن کوهی مناسب است .

مطلب قبلی لاستیک ماسه شور
مطلب بعدی فنر قطاری
390 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه