دات نت نیوک
بغل بند ماسه ساز خرگوشی
فریبا رنجبر

بغل بند ماسه ساز خرگوشی

سنگ شکن ها همچون سایر دستگاه ها از ابزار و قطعات متنوعی برخوردار می باشند. بغل بند ماسه ساز نمونه ای از این ابزار به شمار می روند. بغل بند ماسه ساز خرگوشی به عنوان یک قطعه ضربه گیر عمل می نماید که ازصدمه دیدن بدنه سنگ شکن از داخل دستگاه بر اثر پرتاب سنگ ها جلوگیری به عمل می آورد. بهطور کلی ماسه ساز خرگوشی  از زیر مجموعه های سنگ شکن های ثانویه به شمار می روند که برای خردایش سنگ دانه های ریز با سایز ۲۰ الی ۵۰ میلیمتر کاربردی هستند و به راحتی  محصول شکسته ۰ تا ۶ میلیمتر را تحویل می دهند .دستگاه ماسه ساز خرگوشی  درمقابل دیگر سنگ شکن ها از راندمان پایینی برخوردار هستند و بیشتر در مصالح و کانی های نرم و تاسیسات شن و ماسه کاربرد دارند.

روپوش روتور 18/1 ماسه ساز خرگوشی

دستگاه ماسه ساز از قابلیت های مختلفی برخوردار است.دستگاه ماسه ساز خرگوشی به عنوان نمونه ای  از ماسه ساز ها به شمار می روند که محور چکش های آن به شکل عمودی می باشد و به عنوان ماسه ساز شفت عمودی نیز کاربرد دارد. فرآیند خردایش ماسه ساز خرگوشی حاصل از برخورد چکش های در حال چرخش حول محور عمودی با بار صورت می گیرد. در حالت کلی دستگاه ماسه ساز خرگوشی از دو نوع شفت کلفت و شفت نازک  طراحی و تولید می گردد.

18/1 ماسه ساز خرگوشی    

ماسه ساز خرگوشی در نمونه های مختلفی تولید می شوند که قابلیت های زیادی در صنایع و معادن  دارند. این دستگاه ها با خردایش سنگدانه های نهایی و تولید ماسه شکسته بیشتر در معادن شن و ماسه کاربردی هستند  که با  شکل عمودی توسط الکتروموتور با سرعت ۱۴۰۰ دور به روی محور دوران دارد و سنگ ها با شدت زیادی به چکش و سندان ها برخورد و عملیات خردایش را انجام می دهند.

سقفی 3/1 ماسه ساز خرگوشی

بهره برداری از هر دستگاه به درخواست کاربر بستگی دارد ولی به طور معمول  در حال حاضر دستگاه ماسه ساز خرگوشی  نمونه بسیار محبوب می باشد. ورودی این دستگاه ۵/۲ سانتی متر بوده و از  سه دریچه جانبی برخوردار است که همین موضوع منجر به سهولت در امر تعمیرات می شود. به طور معمول تعداد هر دست بغل بند 3/1 سقفی ماسه ساز خرگوشی 6 عدد می باشد. معمولا دستگاه ماسه ساز دو طرفه در ابعاد و خروجی تا ظرفیت ۳۵۰ تن در ساعت می باشد. ماسه ساز چکشی یا ضربه ای از ظرفیت تولید ماسه با خروجی و ورودی سه جهته دارای توان تولید ۲۰۰ تن ماسه در ساعت می باشد که همین بر محبوبیت این دستگاه می افزاید. 

 

Image

رودری 2/1 ماسه ساز خرگوشی

عملکرد دستگاه ماسه ساز خرگوشی  به این صورت می باشد که مصالح با برخورد به سندان به قطعات کوچک ‌تری تبدیل می گرند. سیستم به طور چرخشی عمل می نماید و تا زمانی که ابعاد مورد نظر تولید نشده این وضعیت ادامه پیدا می کند. یک شوت میانی داخل دستگاه ماسه ساز خرگوشی تعبیه شده تا سنگ‌ها را به‌ کناره دیواری دستگاه انتقال دهد و در آخر چکش‌هایی که از جنس فولاد طراحی شده ، این سنگ‌ها را وارد شوت خروجی ماسه ساز خرگوشی کنند تا عملیات به خوبی انجام شود.

 

Image

مطلب قبلی ضربه گیر ماسه ساز خرگوشی
مطلب بعدی فولی ماسه ساز خرگوشی
138 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه