دات نت نیوک
تلفن 02155145702
موبایل 09123168508
چکش کوبیت
SuperUser Account

چکش کوبیت

چکش کوبیت 

چکش کوبیت قطعه ای فلزی معمولا از جنس فولاد منگنزی می باشد به شکل مکعب مستطیل با یک زائده اضافه در قسمت بالایی آن به منظور بستن بر روی دستگاه سنگ شکن کوبیت . چکش کوبیت از قسمت زائده ای بالا درون خشاب چکش کوبیت قرار گرفته و با فنر چکش در جای خود محکم می شود . خشاب چکش کوبیت که به نوبه خود بر روی شفت اصلی دستگاه قرار دارند با روشن شدن دستگاه با دور بالا حول محور شافت می چرخند . چکش ها بار ورودی دستگاه را به شدت به سمت دیواره دستگاه که بقل بند ها روی آن بسته شده است پرتاب می کنند و با ورودی ستگاه در اثر این ضربه شکسته می شود . این عمل تا رسیدن به سایز مناسب ادامه دارد .

انواع چکش کوبیت 

چکش کوبیت براساس مدل دستگاه در چهار مدل مختلف تولید میشود که بسته به مدل دستگاه هر دست چکش آن دارای تعداد و وزن های مختلفی می باشد . چکش کوبیت 100 که تعداد هر دست آن 8 عدد و وزن تقریبی هر چکش در حدود 63 کیلوگرم می باشد . چکش کوبیت 120 که تعداد هر دست آن 12 عدد بوده و وزن تقریبی هر چکش این دستگاه نیز 63 کیلوگرم می باشد . چکش کوبیت 180 که تعداد هر دست چکش این دستگاه 12 عدد می باشد و وزن تقریبی هر چکش آن در حدود 86 کیلوگرم است . چکش کوبیت 180 با دستگاه ماسه ساز دوطرفه مشترک بوده با این تفاوت که در دستگاه  ماسه ساز دو طرفه تعداد هر دست چکش کوبیت 180 ، 6 عدد است . آخرین مدل چکش کوبیت ، چکش وبیت 240 می باشد که وزن تقریبی هر چکش آن در حدود 100 کیلوگرم است و تعداد هر دست چکش این دستگاه 12 عدد می باشد .

جنس چکش کوبیت 

چکش کوبیت در پنج جنس مختلف براساس نیاز معادن مختلف تولید می شود .

1- چکش کوبیت منگنزی که همانطور که از اسم آن مشخص است از فولاد منگنزی ساخته می شود

2-  چکش کوبیت منگنزی مولیبدن دار، این نوع چکش نیز مانند مدل قبل از فولاد منگنزی ساخته می شود با این تفاوت که در آنالیز این مدل به مقدار 0.3 تا 0.5 درصد مولیبدن به آن اضافه می شود که این امر باعث بالا رفتن مقاومت آن در برار سایش می شود . این مدل بیشتر برای معدن هایی که سنگ سختی دارند پیشنهاد می شود .

3- چکش کوبیت منگنزی مولیبدن دار ویژه ، همانطور که از اسم این محصول مشخص است از نظر آنالیز با مدل قبلی شباهت های زیادی دارد و تفاوت آن در مقدار درصد مولیبدن آن می باشد . در این مدل مقدار مولیبدن بین 0.5 تا 0.7 درصد است که این امر باعث به حداقل رسیدن سایش آن می شود و همچنین سختی این مدل چکش مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می کند . این مدل چکش برای معادنی با سنگ های بسیار سخت و درصد سلیس زیاد مناسب است .

4-  چکش کوبیت نایهارد ، این چکش از چدن نایهارد ساخته شده تولید می شود . این نوع چکش بیشتر برای معادن رودخانه ای مناسب می باشد .

جنس چکش کوبیت انتخابی بستگی به نوع معدن که کوهی یا رودخانه ای باشد و جنس سنگ معدن و همچنین میزان سیلیس و آنالیز سنگ های معدن دارد .

5- چکش کوبیت هایکروم که به دلیل ترد و کننده بودن زیاد باید در حمل و نسب آن بسیار دقت نمود ولی به علت درصد بالای کروم بکار رفته در آنالیز آن سایش آن بسیار پایین میباشد و نسبت به سایر مدل های دیگر طول عمر بیشتری دارد .

مطلب قبلی خنک کننده هیدروکن
مطلب بعدی فک بند
338 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه