دات نت نیوک
منتل
SuperUser Account

منتل

منتل هیدروکن

منتل هیدروکن 

منتل به شکل مخروطی می باشد . منتل بر روی هد سنتر شفت بسته می شود .با تغییر سایز منتل سایز بار خروجی هیدرون تغییر می کند منتل در واقع وظیفه چکش در دستگاه های سنگ شکن را بر عهده دارد و قطعه مصرفی دستگاه هیدروکن محسوب می شود و در تماس مستقیم با بار ورودی دستگاه است در نتیجه بیشترین قسمت که در معرض سایش قرار میگیرد منتل هیدروکن می باشد در نتیجه جنس و کیفیت آن بسیار مهم بوده و باید مورد توجه قرار بگیرد . بار ورودی تحت فشار بین دو قطعه یعنی کانکیو و منتل خورد می شود .

جنس منتل هیدروکن 

جنس منتل  به دلیل قرار گرفتن در معرض سایش شدید عمدتا از فولاد منگنزی می باشد که در سه آنالیز مختلف برای کاربری های مختلف تولید می شود . نوع اول آن جنس فولاد منگنزی می باشد که با بهترین آنالیز و بالاترین کیفیت با بروزترین دستگاه های روز دنیا تولید می شود که این جنس مناسب برای معادنی است که در آن سختی سنگ ها بالا نبوده و مقدار سلیس پایین می باشد . نوع دوم منتل  مولیبدن دار می باشد در این آنالیز به منظور کاهش هرچه بیشتر سایش منتل ،  به مقدار ۰.۳ تا ۰.۵ درصد به آنالیز آن مولیبدن اضافه شده که این امر باعث بالارفتن مقدار سختی منتل می شود و در نتیجه مقدار سایش کاهش پیدا می کند . نوع سوم منتل منگنزی مولیبدن دار ویژه می باشد این آنالیز با تغییراتی در آنالیز نوع دوم تولید شده که با رساندن مقدار مولیبدن به ۰.۵ تا ۰.۷ درصد و به حداقل رساندن مقدار سایش مانع از ترد شدن قطعه شده و کارایی آن را به حداکثر خود رسانده و کیفیت آن در بالاترین حد قرار دارد به همین دلیل این نوع منتل  مناسب برای معادن با سنگ های با سلیس بالا و همچنین معادن سنگ آهن بوده و هزینه نگهداری دستگاه سنگ شکن هیدروکن را در پایین ترین سطح ممکن قرار می دهد .

انواع منتل هیدروکن 

منتل هیدروکن براساس سایز تولیدی در مدل های مختلفی تولید می شود که از این مدل ها می توان به دو نوع منتل 2 با وزن تغریبی 410 کیلوگرو و منتل 4 با وزن تغریبی 330 کیلو گرم اشاره کرد . لازم به ذکر است این وزن ها وزن خام این قطعات بوده و منتل برای قرار گرفتن در سنگ شکن هیدروکن احتیاج  به سیقلی شدن سطح دارد که برای اینکاربه تراشکاری کاملا تخصصی احتیاج دارد .

 

مطلب قبلی تاپ شل
مطلب بعدی باتم شل
288 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه