دات نت نیوک
توری آهنی
کارشناس ایران سایت
/ دسته ها: محصولات, سرند

توری آهنی

آهن یکی از بزرگترین کشفیات بشر است. مطالعات باستان شناسی نشان می دهند هیتی ها اولین قومی بودند که از آهن برای ساخت ابزارهای خود استفاده کردند. نام علمی این فلز Fe است و ویژگی های خاص آن آهن را به فلزی مهم برای انسانها تبدیل کرده است. مقاومت بالای این فلز یکی از مهمترین فاکتورهایی است که سبب شده است استفاده از این فلز در صنایع مختلفی از جمله ساختمان سازی مورد توجه قرار گیرد. یکی از محصولات ویژه ای که با استفاده از آهن ساخته می شود توری آهنی است. از این توری می توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد که در ادامه تلاش می کنیم تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.
 

توری آهنی

 

کاربرد توری آهنی

وقتی آهن برای اولین بار کشف شد، هرگز انتظار نمی رفت که استفاده از آن به قدری فراگیر شود که تقریبا امروزه نمی توان در جایی قرار گرفت که از آهن در آن مکان استفاده نشده باشد. به همین دلیل بسیاری از کارشناسان آهن را یکی از گنجینه های قرن بیست و یکم می دانند که قدرت بالای آن سبب شده است سازه های آهنی پاسخگوی بسیاری از نیازهای انسان ها باشند. ساختمان سازی یکی از صنایع ویژه ای است که برای ساخت و ساز به آهن نیاز دارد و توری آهنی نیز یکی از متریال های ویژه این صنعت به شمار می رود. 
از این توری برای اهداف مختلفی استفاده می شود که یکی از کاربردهای آن ایجاد حصار محافظ برای مصالح است. همچنین، کارگرانی که در ارتفاعات مختلف کار می کنند نیز برای محافظت از خود به این توری ها نیاز دارند. از دیگر کاربرد این توری ها می توان به عنوان فنداسیون در کف ساختمان اشاره کرد. با توجه به این موضوع که آهن قدرت بسیار بالایی دارد و عوامل محیطی نمی توانند آن را از بین ببرند از این توری می توان در فضاهای زیر نیز استفاده کرد:

  • ساخت آرماتور 
  • کشیدن دیوار حائل 
  • ساخت قفس برای حیوانات آزمایشگاهی و یا حیوانات باغ وحش
  • سدسازی و افزایش ضریب مقاومت بتون ها در برابر نیروی حاصله از آب 
  • استفاده از این توری به عنوان حصار برای مکان های مختلف از جمله باغ ها و یا فرودگاه ها 

 

آیا توری آهنی زنگ می زند؟

وقتی صحبت از آهن می شود، ناخودآگاه فلزی قهوه ای رنگ به ذهن می آید که می تواند زنگ بزند. زنگ زدگی یکی از مواردی است که سبب شده است بسیاری از افراد برای خرید این محصول دو دل شوند. اما همانطور که می دانید ما در قرن بیست و یکم زندگی می کنیم و تقریبا برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد. برای افزایش مقاومت فلز آهن در برابر زنگ زدگی از فلز روی استفاده می شود. در این روش لایه ای از فلز روی سطح آهن را می پوشاند که به اصطلاح عموم به آن گالوانیزه می گویند. فلز گالوانیزه در برابر دما و رطوبت مقاوم است و شما با خیال راحت می توانید توری آهنی خود را سفارش دهید و در محیط مورد نظر از آن استفاده نمایید. 

 

آیا توری آهنی زنگ می زند؟

 

ضریب امنیت بالا، مهمترین ویژگی توری آهنی 

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، یکی از کاربردهای این توری ایجاد امنیت در محیط است. باید بدانید آهن یکی از فلزاتی است که نمی توان به سادگی آن را از بین برد. به طور مثال اگر شما از توری آهنی در باغ خود استفاده کنید، دیگر نباید نگران هجوم حیوانات دیگر باشید. زیرا هیچ دندان تیز حیوانی نمی تواند این توری ها را از بین ببرد و این موضوع اهمیت بسیار زیادی در برقراری امنیت در محیط دارد. در واقع، فلز آهن را نمی توان به سادگی با قیچی و یا اره برید و این موضوع برای کسانی که می خواهند محصولی با کیفیت را سفارش دهند اهمیت بسیار زیادی دارد. 

 

موارد مهم در زمان خرید توری آهنی 

مهم نیست که شما این توری را برای چه اهدافی خریداری می کنید، مهم این است که در خرید آن به نکات ویژه ای توجه داشته باشید. این موارد به شرح زیرند:

  • توری را خریداری کنید که ضد زنگ است و در برابر رطوبت آسیب نمی بیند. 
  • در هنگام خرید به ارتفاع توری توجه کنید تا محصولی متناسب را سفارش دهید. 
  • برای خرید تنها به مراکز معتبر مراجعه کنید و از فروشنده ضمانت نامه دریافت کنید.

 

موارد مهم در زمان خرید توری آهنی

 

قیمت توری آهنی

یکی از سوالات پرتکرار در مورد این محصول در مورد قیمت آن است. همانطور که می دانید فاکتورهای متفاوتی بر قیمت این توری می گذارند. یکی از مهمترین مواردی که می تواند بر قیمت توری آهنی اثر بگذارد ارتفاع این محصول است. بدیهی است هر چقدر ارتفاع این توری بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالا تر می ورد. به همین دلیل توصیه می شود قبل از خرید، ابتدا ویژگی های محصول را به دقت تعیین نمایید و سپس برای خرید به مراکز معتبر مراجعه فرمایید تا بتوانید محصولاتی با کیفیت بالا را خریداری کنید. 
جمع بندی 
تا بدینجا تلاش کردیم تا اطلاعات کاملی را در مورد توری آهنی در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که متوجه شده اید از این توری می توان در محیط های مختلف ساختمانی، ایجاد دیوار حائل، ساخت حصار باغ ها و یا فرودگاه ها و سد سازی استفاده کرد. اگر سطح آهن با استفاده از فلز روی پوشیده شود، این فلز در برابر زنگ زدگی مقاوم می گردد و این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل توصیه می شود برای خرید این محصول باید به ویژگی های متعددی از جمله کیفیت و ویژگی ضد زنگ زدگی توجه داشته باشید تا محصولی مناسب را سفارش دهید.
 

مطلب قبلی توری ضد سایش
مطلب بعدی توری فولادی
716 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه